video nic pro alergiky

Bizardní soutěž: Kdo má nejvíce bručící vous?

Pokud patříte k těm, kteří lezou po židlích a schovávají se pod stoly, pokud je v místnosti včela, tahle soutěž není pro vás. S tímhle přístupem by vám "vous" nikdy nenarostl.

Pravidla jsou jednoduchá. Přilákat na sebe co nejvíce včel, které vás elegantně obklopí a vytvoří vám bzučící vous. Proto ten název - Annual Bee Beard Competition, tedy "soutěž ve včelích vousech".


Vyhrává ten, který má na obličeji nejvíce včel. Pořadatelé váží hráče vždy před závody a s "vousem", aby zjistily kolik včely váží. Na pouhé půlkilo je přitom potřeba pět tisíc včel! Velkou roli v závěrečném hodnocení hraje také vzhled vousu a celková prezentace publiku. Někteří s včelami zvládali i tanec s obručí.


Letošní deváté kolo se konalo v kanadském Ontariu. Vítězem se stal student Justin Hiemstra a ve škole teď bude asi budit zasloužený respekt. Nevíme přesně, kolik měl na sobě včel, ale číslo se pohybuje mezi 13 až 16 tisíci včelami.


Aby závodníci přilákali takové množství včel, pověsí si na krk krabičku s včelí královnou, která přitahuje kamarádky svou vůní. Staří veteráni se navíc částečně pomazávají vazelínou, která včely odpuzuje. Snaží se tím docílit elegantní tvar vousu.


Je jasné, že závody jsou trochu adrenalinové. Soutěžící se snaží snížit nebezpečí bodnutí tím, že před akci krmí včely sladkou vodou a snaží se je utlumit kouřem, informovalo BBC.
 

tn.cz / anš