Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2012
Boj zblízka

Bojové umění Krav Maga v Praze: Zájemci se učili tvrdým úderům

Zdroj: TV Nova

Unikátní výcvik izraelského bojového systému Krav Maga podstoupili čeští studenti. Krav Maga, volně přeloženo, znamená boj zblízka. Na pražském letišti se cvičili na leteckém trenažéru, jak zneškodnit únosce s rukojmími.

Amnon Darsy patří mezi experty tohoto izraelského bojového systému. V Česku cvičil zájemce o toto mimořádně účinné a tvrdé bojové umění.
 

"Cvičíme třeba i děti od čtyř, pěti let. Učí se, jak se pohybovat, jak se bránit. Například únoscům nebo šikaně ve škole. A školíme i lidi, kteří jsou v nejlepších speciálních jednotkách na světě,“ říká expert Darsy.
 

Boj zblízka si Češi vyzkoušeli na Ruzyni. Záchrana letušky před agresivním cestujícím v letadle? Podle Krav Maga to není žádný problém.
 

"Učíme lidi, připravujeme je na ta specifika boje v zúženém prostoru, v situaci, kdy je hodně lidé, kteří vlastně mohou přečíslit toho útočníka, využít převahy. Všechno je víceméně založené na třech věcech – tvrdý kop do rozkroku, prsty do očí a bomba do krku. Pak utéct.“ doplňuje Darsy.
 

 

Každý ze studentů má k návštěvě výcviku své důvody. Účastnili se muži, ženy, nebo třeba dopravní piloti. "Proč zrovna Krav Maga? Tak abych se v dnešním světě ubránila agresorům, protože přece jenom v dnešní době už to není jenom o pěstech, ale o nožích a pistolích,“ říká jedna z účastnic.
 

Krav Maga je považováno za nejtvrdší a nejúčinnější bojový systém na světě. Podobným výcvikem prochází u nás někteří policisté, agenti BIS, celníci, vězeňská služba nebo bezpečnostní agenti v letadlech.
 

s přispěním Davida Garkische tn.cz / juz
Reklama