Ovoce zblízka

Broskve pod drobnohledem: Zázrak plný vitamínů nebo kupa chemie?

Broskev
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Není moc lidí, kteří by neměli rádi broskve, ovoce, které svým tvarem připomíná velmi důležitý orgán v našem těle - srdce. Víte však, z čeho všeho se broskve skládají? A že obsahují éčka?

Broskve obsahují velmi důležité nutriční látky - vitamíny, provitamín A, stopové prvky a vlákninu. Dále sacharidy 8,4% a velmi nízké množství mastných kyselin < 1%., uvedla pro tN.cz nutriční terapeutka Gabriela Tomanová.

 

A proč jsou pro náš organismus tak prospěšné? "Broskve jsou prospěšné našemu organismu pro zvýšený obsah hořčíku a draslíku, dva základní minerály důležité k udržování pravidelného srdečního rytmu. Díky tomu, že obsahují ze všech druhů ovoce nejnižší hodnoty sodíku a téměř nemají žádné zastoupení tuků, pomáhají v prevenci vysokého krevního tlaku a podporují srdeční činnost," uvádí Tomanová.

 

Podívejte se do podrobné tabulky, co všechno v sobě obsahují broskve:

 

"Broskve v sobě skrývají i velké množství niacinů, jelikož tento druh vitamínu má uklidňující účinky, zlepšuje náladu a působí blahodárně vůči stresu," říká nutriční terapeutka.

 

 

Mimo to jsou broskve také ideální jako pomocník při hubnutí. Obsahují totiž nízkou hodnotu kalorií a rychle vyvolávají pocit sytosti. "U lidí trpících obezitou jsou broskve velmi důležité, jelikož nejen pomáhají při snižovaní hmotnosti, ale zároveň odstraňují kyselý odpad metabolismu, kterého mají tyto osoby zvýšené množství," dodala Tomanová.

TN.cz