úplný adolf

ŠOKUJÍCÍ VZHLED: Čajová konvice vypadá jako Hitler. A jde na dračku

Problematická čajová konvice se objevila na plakátu.

Čajová konvice, která svým designem připomíná vzezření Adolfa Hitlera, se okamžitě rozprodala poté, co síť amerických obchodních domů JC Penney Company oznámila, že podobnost jejího výrobku s nacistickým vůdcem je "zcela náhodná".


Fotografie billboardu propagujícího inkriminovaný předmět, které dali na sociální sítě šokovaní řidiči z Culver City v americkém státě Kalifornie, se během uplynulého víkendu staly internetovou senzací. "Ta konvice vypadá jako Hitler a dokonce hajluje," poznamenal jeden z uživatelů portálu Reddit.com.

 

Kontroverzní hitlerovskou konvici si bylo možné objednat ještě v úterý odpoledne, druhý den už byla vyprodána.

 


 

"Pokud bychom chtěli navrhnout konvici, která by se měla záměrně něčemu podobat, pravděpodobně bychom si zvolili sněhuláka," uvedla společnost ve svém prohlášení. Konvice s oficiálním názvem Michael Graves Design Bells and Whistles Stainless Steel Tea Kettle se na webové stránce společnosti prodávala za 35, 08 liber, tedy asi za 1150 koun.

 

 

Kontroverzní konvici si bylo možné objednat ještě v úterý odpoledne, ve večerních hodinách už ale stránka hlásila, že produkt je vyprodán. Podobnost předmětů s Hitlerem se v poslední době stala oblíbeným internetovým tématem. Jistý uživatel kupříkladu uveřejnil snímek domu v britském Swansea, jehož fasáda nápadně připomíná obličej Führera.
 

TN.cz