VIDEOANALÝZA ANKETA

Česko vs. Slovensko: Lyžuje lépe prezident Kiska nebo Klaus?

Téma:

Slovenský prezident Andrej Kiska si vzal den dovolené a vyrazil si zalyžoval do Tater. A na náročném svahu ukázal, že lyžování mu rozhodně není cizí. Stejnou vášeň má i bývalý český prezident Václav Klaus. Otázka tedy nemůže znít jinak: kdo z nich je lepší lyžař?

Václav Klaus i Andrej Kiska jsou vášniví lyžaři. Slovenský prezident si včera zajel užít trochu sluníčka a sněhu na svahy Tater a kolegové z portálu tvnoviny.sk byli samozřejmě u toho.

 

"Skalnaté pleso nám mohou závidět i Rakušané a Francouzi, tak úžasná lyžovačka tu je," pochvaloval si svah populární slovenský prezident Andrej Kiska. "Lyže, to je sport lidí z Tater a protože já jsem z Popradu, tak je to i můj sport," nechal se slyšet Andrej Kiska a svým slovům dostál i na svahu. Na jeho hlavě ovšem chyběla helma, což se zdá, že u hlav států častý nešvar.

 

 

Dobře si styly současné a bývalé hlavy státu Slovenska a Česka prohlédněte a hlasujte v anketě, kdo z nich je lepší lyžař. A pokud třeba máte nějakou fotografii s jedním prezidentů na lyžích, pošlete nám ji na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

 

Anketa

Kdo je lepší lyžař? Andrej Kiska nebo Václav Klaus?

Hlasovalo 557 lidí.

 

Z kopce přesto sjížděl neohroženě a na jeho stylu bylo vidět, že za svůj život nalyžoval stovky kilometrů. I když nutno podotknout, že jeho styl není čisté "carvingový", jsou v něm vidět prvky staršího stylu s lyžování s odlehčováním vnitřní nohy při oblouku. Velmi podobně ale jezdí i český bývalý prezident Václav Klaus, který je také známý svou vášní pro sport a lyže vždycky patřily k jeho nejoblíbenějším.

 

 

Václavu Klausovi někteří kritici vyčítají, že nenosí na lyžích helmu. Loni na Monínci to vysvětloval takto: "Už lyžuji málem sedm desetiletí a ještě jsem helmu nepotřeboval, tak já věřím, že už to do konce svého života bez té helmy doklepu," hájil se Václav Klaus. Jeho styl je pohledný, je vidět, že český exprezident je také "vylyžovaný" a stejně jako jeho současný slovenský kolega v obloucích hodně odlehčuje vnitřní nohu - jeho oblouk není čistý carving.

 

Podívejte se v galerii, jak Václav Klaus lyžoval na Monínci: 

GALERIE: Klaus lyžuje na Monínci v roce 2014

1
/
29
Zdroj: Jakub Deml
Exprezident Klaus lyžuje na Monínci - 29

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pavelková nakupovala na zimu: Oblečení na lyže ji stálo 45 tisíc!

VIDEO: To je šílenec, spustil se na motorce ze skokanského můstku. Jak dopadl?

hru TN.cz