Zajímavá studie

OBJEV VĚDCŮ: Homosexuála poznáte podle obličeje! GALERIE TĚCH NEJZNÁMĚJŠÍCH

Silueta muže
Zdroj: Isifa / Lidové noviny / František Vlček

To tu ještě nebylo! Čeští výzkumníci zpracovali dvě zajímavé studie. V první zkoumali, jestli se liší obličeje gayů a heterosexuálů. A následně, jestli se dá sexuální orientace poznat jen z fotky.

A výsledky? Obličeje gayů se liší od obličejů heterosexuálních mužů poměrně výrazně. Ještě zajímavější ovšem je, že obličeje gayů podle oslovených lidí vypadají mužštěji a chlapáčtěji, což jde přímo proti zažitým sterotypům.


Dvojici studií zpracovali odborníci z Centra pro teoretická studia, společného pracoviště Univerzity Karlovy v Praze a Akademie věd České republiky. Pro první studii, která zaznamenávala rozdíly ve tvařích gayů a heterosexuálů, sehnali vědci čtyřicet dobrovolníků pro každou skupinu, píše Huffington Post.


Všech osmdesát potom podrobně nafotili a stanovili 11 tisíc porovnávacích bodů. A ukázalo se, že obličeje gayů jsou kratší, širší, mají menší a kratší nosy a masivní čelisti.Pro druhou studii sehnali vědci 33 gayů a 33 heterosexuálů lehce přes dvacítku. Jejich fotky pak rozdali studentům, kteří měli naslepo tipnout, jestli je dotyčný na "kluky nebo na holky".


A také určit na stupnici od jedné do sedmi "chlapáctví" každého z nich. A tady se ukázalo, že se podle obličeje gay zkrátka poznat nedá.


Shoduje se výzkum s realitou? Podívejte na nejznámější gaye do galerie:

GALERIE: Známí homosexuálové

1
/
12
Zdroj: oficiální zdroj
honza musil, ano 2011

 


A navíc studenti popsali obličeje gayů jako mužštější. Definitivně tak asi padá mýtus o zženštilých hysterkách. Sami výzkumníci upozorňují, že jejich výzkum je spíš orientační a musejí ho potvrdit další podobné studie jinde na světě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Uhrančivý fešák z Prison Break přiznal, že je gay!

Cože?! Ze sexsymbolu Matta Damona je blonďatý homosexuál

Homosexualita není zločin

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz