Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2015 17:23
Věštba z DNA

Chcete vědět, kdy zemřete? Vědci vám to řeknou podle DNA

Lékařský objev
Zdroj: Thinkstockphotos

Chtěli byste vědět, kdy zemřete? Vědci na to mají jasnou odpověď. V našem těle se prý skrývají hodiny, které náš čas odpočítávají. Vědci je dokážou najít i u vás! Konkrétně ve vaší DNA.

Pokud si myslíte, že existuje jen jedna odpověď na otázku, kolik je vám let, mýlíte se. Naše vnitřní hodiny totiž dokážou prozradit skutečný věk. Vědci zjistili, že jedním z klíčů je DNA. Tedy to, jak rychle se mění.


"Pro svůj výzkum si vzali velkou skupinu lidí. Zjistili, že když naše DNA předčasně stárne, zvyšuje to i riziko předčasného úmrtí organismu. Vědci, kteří s tím přišli, to doporučují jako jeden z faktorů, kterým by se dala předpovídat délka života jedince," říká Miroslav Chovanec ze slovenského Ústavu experimentální onkologie SAV.

 

 

To, jak rychle nám vnitřní hodiny odkrajují z našeho času na zemi, ovlivňuje množství různých věcí. Jedním z nich je i stres, napsal slovenský web tvnoviny.sk.

 

Na reportáž o výzkumu se můžete podívat ZDE.

 

"Existují publikace, které ukázaly, že rodičům chronicky nemocných dětí, kteří jsou dlouhodobě ve stresu, tyto molekulární hodiny jdou rychleji, mají pak oni sami vyšší riziko různých nemocí," potvrzuje vědec Peter Celec.

 

Pokud však již nyní plánujete návštěvu lékaře, aby vám podle DNA řekl, kdy se odeberete na druhý svět, ušetřete si cestu. Vědci jsou zatím pouze na začátku a umí vyhodnotit data, jen pokud srovnávají velké množství vzorků. U jednotlivců to zatím nefunguje. Přesto však má tento objev podle odborníků, už teď pro lidstvo velký význam.

 

 

"Když budeme lépe chápat, jak tkáně stárnou, které faktory to ovlivňují, pak můžeme ty faktory odstranit, respektive lépe analyzovat účinek různých hormonů mládí, které by nám mohly to stárnutí oddálit," dodává Celec.

 

PSALI JSME:

Lék na rakovinu prostaty vzniká v Holešovicích, bude za tři roky

Vědci zjistili, jaký bude konec světa! A už to podle nich začalo!

Spíte dost? PŘEHLED kolik spánku potřebujete v jakém věku!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vrásky, šediny a svrasklá kůže: Podívejte se, jak budou vypadat české celebrity ve stáří

Tohle je vážně frajeřinka! Téměř devadesátiletá superbabička řádí na bradlech

TN.cz / vem
Reklama