Chat na TN.cz

VELKÝ ROZHOVOR S JASNOVIDKOU! Radila vám on-line! Na co jste se ptali?

automatické písmo
Zdroj: isifa/ oficiální zdroj

Jasnovidka Salemaa, která se před několika dny vložila do kauzy otrávené Moniky a Klárky v Egyptě, vyvolala u čtenářů TN.cz sice kontroverzní, ale přesto silný ohlas. Oslovili jsme ji znovu, aby prostřednictvím on-line chatu se čtenáři objasnila svou metodu - automatické psaní. Na co jste se ptali?

Jasnovidka Salemaa se automatickým psaním zabývá už patnáct let. Jaké životní drama ji k tomu přivedlo? Jak se na takovou "seanci" připravuje? Jak se automatickému písmu naučila? Co všechno se jí podařilo zaznamenat a odhalit? A jak se můžete metodě automatického písma naučit i vy? Tyto a podobné dotazy vám Salemaa zodpověděla.
 

V chatu na TN.cz se čtenáři jasnovidky ptali, zda se zlepší jejich životní situace, zda budou mít práci, budou zdraví nebo zda vydrží jejich manželství. Dotazy ale mířily i na osud Petra Kramného, jemuž v Egyptě zemřely manželka a dcera, nebo na to, zda se dá vyhrát v loterii.

 

Rozhovor

 

Automatické psaní se někdy také nazývá channeling a vysvětlení má hned několik. To střízlivější a vědečtější tvrdí, že se při automatickém psaní člověk napojuje na své podvědomí a skrze psaní z něj tak vytahuje zapadlé informace, emoce a prožitky. Je k tomu potřeba klid a uvolnění, někdy také bývá automatické psaní kombinováno s hypnózou pacienta. Tato metoda (či spíše automatické kreslení) je vcelku přijímanou a běžnou terapeutickou pomůckou současné psychoterapie.
 

Parapsychologický pohled na tento fenomén říká, že se tak lze spojit i s entitami, dušemi nebo chcete-li energiemi mrtvých lidí. A ti jsou pak schopni předat informace nebo nějaké poselství. Právě tento výklad volí jasnovidka Salemaa, která se podle svých slov skrze automatické psaní spojila s duší Moniky Kramné.
 

Ze "svědectví" Moniky Kramné podle jasnovidky vyplývá, že "ji zabil manžel Petr. Že Klárku původně neměl v úmyslu zabít, že se napila vody s jedem náhodně, že na Moniku neskutečně žárlil a že do Egypta už s úmyslem ji zabít odjel". Alespoň tak to tvrdí jasnovidka, která zprávy zemřelé přijala skrze automatické písmo.
 


Je to vůbec možné? To je věc úvahy. Ale je faktem, že duchařské seance s využitím automatického písma mají dlouhou historii. Svůj boom si tato metoda odbyla především v 19. století, kdy byl spiritismus - vyvolávání duchů a komunikace s nimi - v módě. Každý takový kroužek měl své médium, které (někdy v tranzu) zaznamenávalo rukou vzkazy duchů.
 

Existovala samozřejmě spousta podvodníků, protože předstírat automatické psaní je velmi snadné. Čas od času se přesto objevily případy, které nemají tak snadné vysvětlení. Lidé byli schopni plynně psát rukou, kterou ke psaní nepoužívají nebo třeba naráz oběma. Jiní zase psali v cizím jazyce, který neznali a neovládali. A někdy se v textech objevily i smysluplné informace, které člověk-médium nevysvětlitelně získal.
 

GALERIE: Pohřeb Moniky a Klárky v Karviné

1
/
9
Zdroj: TN.cz
Pohřeb Moniky a Klárky - 1

 

Existují dokonce celé knihy napsané pomocí automatického písma. To zase odpovídá tvrzení některých světoznámých autorů neméně známých literárních či jiných děl, že je ve skutečnosti nenapsali oni, ale že byli pouze "kanálem" (viz channeling). To říkala například Harriet Beecher Stoweová, autorka Chaloupky strýčka Toma. "Nepsala jsem to, bylo mi to dáno. Procházelo to přede mnou," tvrdila.
 

Jiní odvážlivci se odvolávají dokonce na Bibli a tvrdí, že i tam jsou ve Starém zákoně pasáže, které vznikly automatickým psaním: "I přišlo k někomu psaní od Eliáše proroka, řkoucího..." (II Paralipomenon, 21,12).
 

 
Metodu automatického písma použili počátkem 20. století poměrně netradičně dva britští archeologové při vykopávkách v opatství Glastonbury. Frederick Bligh Bond a jeho kolega John Allyne používali automatického psaní, při kterém zaznamenávali vzkazy v latině a středověké angličtině. Informace se týkaly architektury středověké kaple, která byla pod opatstvím zcela skryta. O rok později se pustili do vykopávek a vyšlo najevo, že zmiňovaný popis byl neuvěřitelně přesný, zvláště pokud šlo o podrobnosti struktury a rozměrů budovy.

tn.cz / gar