neuvěřitelný klip

DECHBEROUCÍ VIDEO: Trojrozměrná projekce vám vyrazí dech

Tak takhle to vypadá, když se spojí robotické paže a digitální umění zvané videomapping s trojrozměrnou grafikou. Výsledkem je dechberoucí video, které dokáže naprosto ošálit váš zrak natolik, že uvěříte, že to skutečné.

V uměleckém videu jsou použity dvě promítací desky upevněné na elektronické paže, které se používají například v automobilovém průmyslu. Ty jsou naprogramované na daný pohyb a na desky je projektováno video takzvaným vydiomappingem, tedy novou formou umění.
 

Toto video bylo produkováno firmou z amerického San Francisca, ta se zabývá designem a inženýrstvým. Toto video je první svého druhu. U nás není videomapping žádnou novinkou, nejznámější projekce proběhla v roce 2011, kdy tuzemská skupina tvůrců projektovala neuvěřitelnou světelnou show na 600. výročí Staroměstského orloje.
 

PODÍVEJTE SE NA NEUVĚŘITELNOU PROJEKCI NA PRAŽSKÝ ORLOJ:
 

 

Co je to videomapping?

Je to směr vizuálního umění, které využívá projekci na libovolné objekty. Můžou to být fasády domů nebo interiéry. Pro realizaci se používají silné projektory, programové vybavení a tmavé prostředí. Pro přípravu projekce je nutná znalost scény, často jsou vytvářeny 3D modely fasády domu, aby bylo docíleno dokonalého splynutí světelného divadla se scénou.
 

tn.cz / bru