neskutečný příběh

Dívka žila s opicemi. Pak ji lovci prodali do nevěstince za papouška

Marina Chapmanová
Zdroj: facebook.com
Marina Chapmanová

Čtyřletou dívenku unesli z domova v Kolumbii a vyhodili ji v pralese. Několik let žila s opicemi. Pak ji zachránili lovci, ale ještě neměla vyhráno. Za papouška ji prodali do nočního klubu.

Marina Chapmanová odhalila svůj neskutečný životní příběh v knize The Girl With No Name (Dívka beze jména). Zatím jsme vám prozradili jen první část. Ve čtyřech letech ji unesli a vyhodili v deštném pralese. Několik let žila s opicemi, které se jí ujaly. Naučila se šplhat po stromech a vydávala i podobné zvuky.

 

Lidská společnost jí ale přeci jenom chyběla. Jednoho dne objevila v lese kemp a po nějaké době se osmělila přiblížit. Přivítání ale nebylo takové, jaké by čekala. Lidé ji od sebe odehnali, pohled na malou divoženku je děsil. "Naučila jsem se toho dne cennou lekci. Rodina můžeš najít kdekoli, kde jsi milován a starají se o tebe. Opice, ne lidé, byla moje rodina.“

 

Dívky se tehdy smířila s tím, že s opicemi bude žít už do konce života. Netušila ale, že život s ní má jiné plány.

 

 

Nejdříve ulovili papouška, pak malou divoženku

 

"Jednoho dne se všechno v mém opičím světě náhle změnilo," píše Chapmanová ve své knize. "Setmělo se a nastal typický noční cvrkot. Najednou ale jedna opice výhružně zařvala. Ptáci uletěli a ve vzduchu vznášelo děsivé ticho."

 

Dívka se schovala do díry ve stromě, která byla jejím domovem už několik let. "Přemýšlela jsem, jaké monstrum může vyvolat takové pozdvižení." Člověk. Maskovaní lovci v zeleném oblečení se zbraněmi a sítěmi. Nejdříve chytili překrásného papouška a jejich další kořistí byla Marina, informoval Daily Mail.

 

Dívka si uvědomila, že jeden z lovců vypadá jinak. "Došlo mi, že to je žena. Přestože byla oblečená jako lovec, její obličej byl tak klidný a jemný." Získala její důvěru. "Aniž bych si uvědomila, co dělám, lezla jsem dolů ze stromu přímo k ní."

 

Vypadala jsem jako primát, báli se mě

 

Reakce byla ale podobná jako při posledním setkání s lidmi. Dívka měla dlouhé zacuchané vlasy a nemyla se už roky. "Myslím, že jsem musela vypadat jako primát. Byli vyděšení, najednou mi mířili zbraní přímo před obličej."

 

Dívka se zaměřila na lovkyni. Pomalými kroky se k ní přiblížila a lehce se dotkla její ruky. "Vypadalo to, že jí to potěšilo," popisuje Marina. Ne však ostatní členy skupiny. Přestože jim nerozuměla, okamžitě pochopila, že tu není vítána. Mezi lidmi následovala ostrá výměna a nakonec jí žena s úsměvem pokynula, aby ji následovala. "Aniž bych se otočila za opicemi, šla jsem za ni. Můj život v džungli skončil.“

 

Z džungle do nevěstince…

 

Ten co na ní čekal, však nebyl o nic lepší. "Došli jsme ke dveřím budovy a já jsem nechtěla jít vejít. Dva z lovců mi ale sevřeli zápěstí a strčili mě dovnitř." Jak se Marina později dozvěděla, byla v nevěstinci. "Tlustá žena dala lovcům papouška a nějaké peníze. Za to dostala mě."

 

Dívka v nevěstinci pouze uklízela a pánská návštěvy jí míjely. Až do jednoho dne. Přišel muž, který se tlusté pasačky Any-Karmen zeptal, jaká dívky je zde nejmladší. Žena ukázala směrem k Marině, která stála v rohu s mopem. Dívka si vzpomněla na varování jedné z prostitutek. "Nedovol, aby se tě nějaký muž dotkl. Ana-Karmen tě bude připravovat, aby jsi byla to pravé maso pro tyhle zlé muže. Nevěř jí a utíkej."

 

Dívka její varování vzala příliš doslovně a myslela si, že se stane jejich potravou. Když uviděla, jak se muž přibližuje, vzala nohy na ramena.

 

… a na ulici

 

"Běžela jsem, jako jsem nikdy v životě neběžela. První noc jsem strávila pod starým mangovníkem v centru města spolu s dalšími dětmi. Můj nový život začal. Tehdy jsem to ještě nevěděla, ale stala jsem se kolumbijským dítětem ulice. Během chvilky jsem usnula."

 

Chapmanová se nakonec dostala do Velké Británie, provdala se zde a svému muži se jako prvnímu svěřila se svou minulostí. Jaká byla, poté co opustila nevěstinec, se dozvíte v příštím díle.
 

tn.cz / anš