Do Česka dorazila světově úspěšná metoda pomáhající odvykat kouřit

facilitas
Zdroj: oficiální zdroj

Stále se vám honí hlavou, že by jste měli (chtěli) přestat kouřit, nebo jste už dokonce přesvědčeni? Nebo jste to zatím pouze neúspěšně zkoušeli? Tak právě vám svitla obrovská jiskra naděje, že v tom vašem snažení nebudete sami, a že se vaše šance velmi zvýší.

Německá společnost Facilitas Healthcare, specializující se na pomoc při odvykání kouření otevře 9.září 2013 svou první terapeutickou pobočku v České republice. Česko se tak stane již 15 zemí, kde kuřáci dostanou šanci v podobě podané pomocné ruky.
 

Jak tato společnost přistupuje k odvykání kouření jsme si povídali nad šálkem dobré kávy s jejím zástupcem pro Českou republiku, Tomášem Moldříkem.


Proč jste se rozhodli vstoupit na český trh?


Tak jednak mám k tomuto tématu osobní vztah, jelikož již několik let úspěšně abstinuji a za druhé, podívejte se na situaci v České republice. Kouří třetina obyvatelstva, kouří stále více mladých lidí, cigarety se zdražují. Protikuřácký zákon zatím v nedohlednu. Problematika kouření je tedy u nás velmi výrazná. Jsme však přesvědčeni, že český občan již začíná chápat, jak se společnost začíná ke kuřákům stavět, a jak je samotné kouření nejen nezdravé, ale také společensky stále méně a méně akceptováno.



 

V čem spočívá vaše metoda odvykání kouření:


Považuji za nutné říci, že naše společnost neodvyká kouřit, ale významně s odvykáním kouření pomáhá. Přestat kouřit musí chtít primárně náš zákazník. A teď k vaší otázce. Naše metoda kombinuje prvky psychologie, vědy a tradiční čínské akupunktury. Psychologie je zastoupena v podobě speciálně vyškolených terapeutů s psychologickým vzděláním či minimálně psychologickým backgroundem. Vědu zastupuje speciální soft-laser, který v našem případě nahrazuje tradiční akupunkturní jehličky při stimulaci přesně definovaných akupunkturních bodů. Ty mají přímou souvislost s návykovým chováním kuřáka a závislostí.
Jejich stimulací pomocí soft-laseru tedy docílíme toho, že kuřák v prvních týdnech po jeho poslední cigaretě nepociťuje abstinenční příznaky, které nejčastěji vedou k recidivě.
 

Jak samotná terapie probíhá?


Jak jsem již zmínil, máme pro klienty vyškolené terapeuty. Ti se klientovi na začátku věnují v oblasti psychologického rozboru jeho kuřácké minulosti, včetně jeho návyků, důvodů kouřit, impulsů pro odvykání či důvodů, proč předchozí případné abstinence nedopadly úspěšně. Následuje samotná Facilitas soft-laserová terapie. Na závěr jsou pak s klientem probírány následující dny a týdny po terapii, probírají se témata jako je například detoxikace těla a jak ji urychlit. Kompletní terapie zabere přibližně 90 minut.



Jak se váš zákazník v průběhu terapie cítí?


Na začátek je důležité podotknout, že terapie je naprosto bezbolestná. Probíhá za příjemné až relaxující atmosféry. Mnoho klientů během terapie dokonce spokojeně usne.
 

 Neodpustím si otázku, jak je vaše terapie úspěšná?

Na základě dlouholetých zkušeností už můžeme říci, že úspěšnost se pohybuje na úrovni 80 %. Jsme přesvědčeni, že je naše terapie opravdu úspěšná, a proto, pokud komukoli během tří měsíců nepomůže, nebo nastane situace, kdy se klient ke kouření vrátí, nabízíme jedno opakování zdarma.
 


Co může potenciální zákazník u vás ještě očekávat?
Velmi se nám osvědčila kontrola tělesné hmotnosti. V mnoha případech se stane to, že člověk, který přestal kouřit, začne mít problémy s váhou. Pro tyto případy nabízíme doplňkovou terapii kontroly tělesné hmotnosti, která klientovi pomůže i v této oblasti a provádí se v rámci jednoho sezení, tudíž není nutné chodit podruhé.



Jak vidíte další rozvoj v rámci České republiky.


Jako spousta společností přicházejících ze zahraničí začínáme v Praze. Od září nás případní budoucí nekuřáci mohou najít v příjemných prostorách relaxační části Family Fitness Olgy Šípkové v Nákupním centru Metropole Zličín. Další rozvoj je jednoznačně plánován a to prostřednictvím obchodních partnerů.


Na závěr otázka. Jaké jsou vaše největší osobní cíle?


Byl bych moc rád, kdyby se co nejvíce lidí zamyslelo nad tím, že kouření je už opravdu zastaralá „frajeřina“ a pokusili se přestat. A to buď s námi a nebo klidně sami. Jako abstinující kuřák vím, jak osvobozující ten pocit je, a že to bez těch cigaret opravdu jde. Že se toho až tolik nezmění. Až na jednu věc. Člověk je zdravější a o to víc v pohodě a šťastnější.
 

oficiální zdroj