Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nová závislost

Dospělí na týden raději oželí sex než mobil, tvrdí sociologové!

Nová doba s sebou přináší nové a netušené závislosti. Rakouští sociologové nedávno zjistili, že průměrný dospělý se raději obejde týden bez sexu než bez svého mobilu. A my jsme na tom podobně.

Že jsou mobily nedílnou součástí našich životů dokazuje to, že si je s sebou bereme často i na záchod, na noc je nevypínáme a nosíme s sebou záložní nabíječky.


Taková posedlost mobily se stala novou závislostí. A ta už má i své jméno - nomofobie. Podle odhadů je na mobilu závislý každý druhý Čech a bez těchle malých krabiček prostě nedovede žít.


Abychom prokázali nebo vyvrátili tvrzení rakouských sociologů, kteří tvrdí, že lidé budou radějí tyden bez sexu než týden bez mobilu, položili jsme jednoduchou anketní otázku uživatelům sociální sítě. A výsledek? Mobily milování doslova převálcovaly.


Zato na ulici je výsledek přesně opačný - oslovení svorně tvrdí, že sex je pro ně důležitější než telefon. Jak je ale možné, že se výsledky takhle liší? Psycholog Petr Beroušek má jasno - na internetu lidé spíš řeknou pravdu než při osobním kontaktu.


A jak jste na tom vy? Schválně zkuste telefon třeba o víkendu na delší dobu vypnout a sledujte, za jak dlouho se vám začnou klepat ruce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší vtipy na téma mobilní telefony

Příští rok bude na světě více mobilů než lidí. Kde je nejvíce telefonů?

Přiznání Pavla Novotného: Chci sex s Alicí Bendovou

Sprosťák Sámer Issa: Tanečnice na něm živě předvedla orální sex!

pez, Adam Novotný TN.cz