Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video Dějí se tam záhadné věci

DUCH! Na zámku v Ostrově se zjevuje tajemná postava v kabátě

V budově zámku v Ostrově na Karlovarsku se prý zjevuje duch. Postavu v dlouhém kabátě zachytily i kamery. Zaměstnancům obecního úřadu, který v budově sídlí, se prý stávají i nepochopitelné věci, například dveře se samy otevírají a v kancelářích se samovolně přemisťují předměty.

Díváte se na autentické záběry, které zachytil kamerový systém v podkroví nejstaršího křídla Zámku. Tmavá silueta prochází před kamerou - a jako by se celá místnost osvítila. "Nikdy v životě bych tam sama nešla. Nemám z toho dobrý pocit a trošku se bojím," prozradila průvodkyně Jana Dvořáková.

 

Záhadná postava se na kamerových záběrech objevila poprvé v listopadu loňského roku. Přitom kamera snímá půdu už od května - nikdy předtím ale tajemnou postavu nikdo neviděl. Teď se zjevila už poněkolikáté.

 

 

"Jsem cítila v určitých místech, prostorách kanceláří negativní zóny, prostě něco špatnýho, prostě cítila jsem se slabá a bylo mi špatně a musela jsem odejít," říká senzibilka Hana Mackeová. "Do druhého rána přemisťují jejich věci, kde stoprocentně ví, že tam nebyl prováděn úklid," dodala zaměstnankyně úřadu Zuzana Železná.

 

 

Někteří z místních věří, že Zámek, který býval sídlem rodu Šliků, ale i nacistickým koncentračním táborem, hlídá právě některá z duší předchozích majitelů. "Přikláním se k tomu tajemnu, že se vrátil hrabě Šlik a kontroluje svojí pokladnici, jak se o ní staráme," uvedl místostarosta Ostrova Josef Železný.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Naskočí vám husí kůže: Chlapce zabilo tornádo, zjevil se na rodinné fotografii

V Británii natočili ducha! Běžel za autem

TN.cz