Experiment

Brutální TEST: Takhle se umírá na slunci. Ženu a muže jsme zavřeli do rozpáleného auta!

Téma:

DRSNÝ POKUS: Kvůli extrémnímu vedru se stávají tragédie, tak jako dnes, kdy se v autě "uvařila" tříletá polská dívenka. Co se děje s mužem, který je vystaven vysokým teplotám uvnitř auta? A jak vedro snáší křehká žena?

Vyzkoušeli jsme to za vás. Figurant Lukáš a figurantka Tereza se zavřeli do auta, které stálo na poledním slunci. S sebou měli pouze teploměr. Žádnou vodu. Když do auta sedli, bylo v něm 33 stupňů Celsia.
 

Po deseti minutách se teplota v autě zvedla na 37 stupňů Celsia. "Ve srovnání s kolegyní jsem úplně mokrý, je to šílený. Zatím se cítím celkem dobře, ale strašně se potím," uvedl figurant Lukáš.
 

Po uplynutí dvaceti minut teplota v autě vystoupala na 42 stupňů Celsia. "Pomalu se tady už nedá dýchat, přes pot už skoro nevidím," říká Lukáš.

 

 

Když uplynulo 25 minut, test byl ukončen. Testující už v autě nemohli vydržet: "Je tu k nedýchání. Už jdeme ven."  Oproti peklu v autě, se jim venku hodně ulevilo.
 

Tereza i Lukáš byli po experimentu hodně unavení. "Pořád se mi trošku motá hlava a cítím se unavená, jako kdybych uběhla maraton," říká Tereza.
 

A jaké byly rozdíly mezi snášením vedra u ženy a u muže? Dřív se zpotil figurant, figurantka ale byla po experimentu v obličeji o hodně červenější.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Špatná volba oblečení: Ewa Farna se škvařila na sluníčku

TOP 10 nejhorších spálenin od sluníčka

Související témata:
pet TN.cz