děsivý nález

GALERIE: Neuvěříte, co našel muž v díře ve stropě. To je hotová noční můra!

Hnízdo bahenní vosy - 4
Zdroj: reddit.com

Děsivý objev učinil ve stropě své kuchyně jeden Američan, který se pak s fotografiemi pochlubil na webu. Neuvěříte, co vytáhl z díry ve zdi...

Muž se v krátkém textu svěřil, že to celé začalo úplně nenápadně. Všiml si, že díry ve stropě v kuchyni neustále zalétává vosa. Rozhodl se tedy prozkoumat, co se v otvoru skrývá. A jak se svěřil, přemýšlel později, že by snad raději celý dům zapálil.
 

Z díry muž vytáhl cosi tvarem a barvou vzdáleně připomínající lidský trus. Zvědavost byla silnější, překonal tedy odpor a podivný chuchvalec rozřízl. Zděšení přišlo s odkrytím jeho obsahu. Uvnitř našel asi dvacet pavouků. Někteří byli ještě celkem živí, jiní polomrtví, další už zemřeli.
 


 

"Je mi líto, že jsem zjistil, co to je. Ale myslím si, že je absolutně nezbytné tuhle noční můru šířit dál. Neměl bych v noci trpět nespavostí sám," poťouchle okomentoval muž své zveřejněné fotografie. Vrtalo mu ale hlavou, co má společného přilétající vosa s pavouky, a tak si to sám vyhledal.
 

Zjistil, že jde o hnízdo vosy bahenní. Ta ho vyrábí z bahna a proto vypadá tak, jak vypadá. A pavouci? Jejich osud je ještě děsivější, než celý příběh. Pavouci jsou v hnízdě jako živé konzervy pro larvy vos. Vosy je uloví a žihadlem do nich vstříknou jed, který je neusmrtí, ale paralyzuje. Vosy pak nakladou některé larvy přímo do těl ochromených pavouků. Ostatní pavouky nanosí do hnízda a skladují pohromadě.
 

 

Když se larva probudí k životu, nejprve zevnitř vyžere tělo svého hostitele a pak se pustí i do ostatních ochromených pavouků. Na jedné z fotografií je ostatně živá larva vylézající z těla pavouka vidět. Jiný pavouk naopak na svobodě ožil a snažil se dostat pryč. Muž své fotografie doplnil krátkým obrázkovým gifem, kde naznačuje, že nejlepší by asi bylo celý dům spálit. Dům samozřejmě neshořel a Američan v něm bydlí dál. Na závěr jen utrousil, že doufá, že alespoň všichni pavouci jsou už snad mrtví.

tn.cz / gar