Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Největší únik dat

Největší krádež v historii internetu: Hackeři shromáždili 1,2 miliardy hesel!

Hacker - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Ruští hackeři shromáždili zhruba 1,2 miliardy ukradených kombinací uživatelských jmen a hesel k více než půl milionu e-mailových adres.

Informovala o tom na svém webu americká společnost Hold Security, která se specializuje na odhalování podobných případů počítačové kriminality. Jde podle ní o dosud největší známý únik dat.


Experti prý po více než sedmi měsících práce identifikovali ruský kybernetický gang, který nyní uchovává největší objem ukradených dat. Gang prý nemá jméno, americká firma mu ale říká CyberVor.


Společnost tvrdí, že aby členové CyberVor takové množství dat získali, museli vykrást více než 420.000 webů. Seznam dotčených stránek prý zahrnuje i "mnoho lídrů" z prakticky všech odvětví po celém světě, ale i malé weby nebo dokonce osobní internetové stránky.

 


Názvy firem, jichž se údajné hackerské útoky dotkly, firma nezveřejnila. Odkázala se přitom na dohody o nezveřejňování a nechuť uvést názvy podniků, jejichž weby by se mohly stále stát terčem hackerského útoku, napsal americký list The New York Times.

 


Tento deník, který na zjištění upozornil, také uvedl, že jistý nezávislý bezpečnostní expert na jeho žádost zmíněnou databázi ukradených dat prošel a potvrdil, že je původní.
 

TN.cz / ČTK / vem