netradiční večeře

HMYZÍ HOSTINA: Připravte si doma salát s MOUČNÝMI ČERVY!

Pokud hledáte inspiraci na zajímavé zpestření jídelníčku nebo jen chcete překvapit přátelé originální večeří, tak jim udělejte pochoutku s pečeným hmyzem. Lehký salát s larvami potemníka brazilského je ideální volbou. Jak si připravit exotický salát, vám ukáže šéfkuchař z restaurace Klub cestovatelů Pavel Hanák.

Zapomeňte na francouzskou kuchyni nebo sushi. Překonejte předsudky a uvařte si hostinu z hmyzu. Na začátek zkuste něco jednoduchého a rychlého, míchaný salát s moučnými červy, které si opečete na olivovém oleji a okořeníte je bazalkou a oregánem. Zdravá večeře vás vyjde na pár korun navíc bude příjemně překvapeni, jakou mají červi vynikající chuť.
 

PODÍVEJTE SE,  JAK SE PŘIPRAVUJE SALÁT S LARVAMI:

GALERIE: Hmyzí hostina

1
/
9
Hmyzí hostina - 2

 

Červy si můžete koupit v jakémkoliv zverimexu a to buď malé moučné červy nebo druh Zophobas, ten je velký zhruba tak 2,5 centimetru. Zakoupený hmyz je dobré krmit asi 4 dni nezávadnou stravou (ovoce, zelenina nebo pečivo) po této vykrmovací kúře je necháme naopak vyhladovět cca 2 dny. To samozřejmě nemusíte, jejich chuť pak bude ovlivněna druhem potravy, kterou jim dáte. Pokud je chcete dát do moučníku, vykrmte je banány a jablky.
 

 

Aby usmrcení hmyzu bylo humánní, jsou možné dva způsoby: buď je na pár hodin dejte do mrazáku, nebo je prudce spařte ve vařící době. Poté jsou připraveni na tepelnou únavu. A příprava na salát je jednoduchá. Do rozpálené pánvičky dejte kávovou lžíci olivového oleje nebo lžičku másla, zprudka červy osmahněte, pak přidáte špetku soli, bazalky a oregána a vysypete na připravený míchaný salát. Křupavé larvy tak plnohodnotně nahradí maso a to nejen proteinovou hodnotou, ale i množstvím aminokyselin a nenasycených mastných kyselin.
 

Aby jste nahradili množství proteinů na celý den, stačí jen malá hrst těchto červů, tato porce nahradí protein pro dospělého muže vážícího 80 kg.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejhorší blafy české kuchyně: Podívejte se na jídla, po nichž se vám zvedne kufr

Britové hodnotí na videu česká jídla: Je to stejně pitomé jako jejich kuchyně

TN.cz