Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2014 08:45
Neobvyklá dražba

Hodně drahé mlsání. Dort ze svatby Kate a Williama se prodal za tisíce

Královská svatba - 11
Zdroj: TN.cz

Kousek osmipatrového ovocného dortu ze svatby britského prince Williama s Kate Middletonovou v roce 2011 se při dnešní dražbě v Londýně prodal za 420 liber (14 000 korun).

Jeho novým majitelem je jistý Ital, jehož totožnost aukční síň Mellors and Kirk neupřesnila. Výsledek dražby zhruba trojnásobně překonal očekávání.


Zdobené krabičky, které se s kousky dortu rozdávaly svatebním hostům, vyrobil podnik Crown Speciality Packaging. Jednu z nich dal do dnešní aukce bývalý zaměstnanec podniku, který podle zpravodajské stanice BBC krabičku i s dortem obdržel jako poděkování za svou práci. Stejně obdarováni byli někteří další zaměstnanci podniku.


Ředitel dražební firmy Nigel Kirk před aukcí zdůraznil, že krabička s dortem má symbolickou hodnotu, a varoval, že jíst podobně starý dort by pro lidské zdraví nemuselo být právě nejvhodnější.


Podobný kousek dortu z Williamovy svatby se vydražil již loni v listopadu v kalifornském Beverly Hills. Tehdy za něj podle agentury AFP kdosi zaplatil v přepočtu přes 86 000 korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejapný vtípek: George Michael dostal k narozeninám dort, který si dělá legraci z jeho autonehody!

Svatební dort roku: Novomanželé se řídili heslem - dokud nás smrt nerozdělí

tn.cz / ČTK