přejde vás chuť

Jak se vyrábějí PÁRKY? Podívejte se na TOHLE VIDEO!

Párek v rohlíku nebo hotdog, to jsou v česku oblíbená jídla. Přestože víme, z čeho jsou párky vyrobené. Viděli jste ale někdy, jak taková výroba vypadá? Po tomhle videu vás na ně možná přejde chuť...

Že se párky obvykle vyrábějí ze směsi vepřového, hovězího a někdy i kuřecího nebo telecího masa, vepřových kůží, sádla, škrobu, všemožných skrojků, aditiv, éček, barviv a vody, je všeobecně známo. Když ale sledujete výrobní proces na vlastní oči, asi vás na oblíbenou uzeninu přejde chuť.

 

Párky užívané do tradičního amerického hotdogu se vyrábí ze směsi odřezků a zbytků vepřového, kuřecího a hovězího masa, které se rozemele v obřím mlýnku. do směsi se přidá škrob, sůl, koření a celé se to pořádně naředí vodou.
 

Vzniklá směs se plní do igelitové trubky. Řetězy párků potom stroj navěsí na pohyblivá ramínka a pošle do kouřové sprchy a vařit. Potom je ochladí a pošlou do balírny.
 

 

Párek v podobě, jak ho známe dneska, vznikl ve Frankfurtu v 15. století. Odsud se rozšířil do celého světa. Někdy okolo roku 1800 se dostal do Vídně a poté i do Čech.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Britové hodnotí na videu česká jídla: Je to stejně pitomé jako jejich kuchyně

Nejhorší blafy české kuchyně: Podívejte se na jídla, po nichž se vám zvedne kufr

hel TN.cz