Zpověď herce

Jan Kříž po pádu v divadle: Na lano bych se znovu bál

Zpěvák Jan Kříž, který se včera během představení v divadle Kalich zřítil mezi diváky, už je z nemocnice doma. Naštěstí se nezranil vážně, na jeviště se ovšem nějakou domu nepostaví. Než se herec zotaví, převezmou jeho roli kolegové, kteří ho alternují.

Místo potlesku houkání sanitek. Tak skončilo včerejší představení Muzikálu Robin Hood. Prasklo lano, na kterém zrovna visel nad hledištěm herec Jan Kříž. Spadl z několikametrové výšky přímo mezi diváky.
 

"Zatmělo se mi před očima a pak si pamatuji, že jsem si kontroloval, jestli se hýbu, a že to strašně bolelo,“ řekl TV Nova Jan Kříž.
 

Zařízení fungovalo bez problémů přes dvě stě repríz. Bohužel jen do včerejšího představení. K nehodě došlo v momentě, kdy měl herec na laně přeletět celý sál a přistát na jevišti. Technika ale selhala a drama divadelní se proměnilo v drama opravdové.
 

"Najednou přiběhla kolegyně, úplně vyděšená, ať zavoláme záchranku,“ vypověděla herečka Doubravová.
 

Zraněný ale nebyl jenom herec Kříž. Další čtyři lidé si odnesli zranění také. Jedním z nich byl i malý chlapec. Na představení byl s babičkou, jenže ta ho z divadla odvedla, a tak nikdo nevěděl, jestli je chlapec v pořádku. Jeho otec dnes volal do redakce televize Nova, že byl jeho syn u lékaře a je naštěstí zdravý.


"Někteří lidi měli obraženou hlavu skrz to ocelový lano, jedna paní byla v opravdu velkých bolestech, protože Honza spadnul přímo na ní,“ řekl herečka Marie Blahynková.

 

Představení Robin Hood se dále hraje podle programu. Jízdu po laně teď ovšem v představení neuvidíte a je dost možné, že se do něj už nevrátí. "Já bych se na něj bál, na to lano,“ řekl Jan Kříž.
 

Policie nehodu vyšetřuje jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Nevylučují ovšem, že mohlo jít i o skrytou závadu na technice.
 

fim / s přispěním Adama Skaly TN.cz