Sloní mládě Rashmi oslaví první narozeniny! Má se k světu a váží už půl tuny

Jediné české slůně se má k světu! Výška mláděte se vyšplhala již ke 140 centimetrům a za pár dní oslaví své první narozeniny.

Sloní samička Rashmi z ostravské zoologické zahrady už váží přes půl tuny. Za necelý měsíc oslaví své první narozeniny, informovala v pátek mluvčí zoo Šárka Kalousková.

 

 

"Čtvrteční vážení ukázalo, že sloní slečna má úctyhodných 506 kilogramů. Také již řádně povyrostla, měří celých 140 centimetrů. Přes svou výšku už se téměř nedostane pod mámino břicho, kam se malá slůňata v prvních měsících života často uchylují a hledají bezpečí," řekla mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V brněnské zoo se NARODILO MLÁDĚ zebry Grévyho

 

Sloní samička přibírá pravidelně zhruba kilogram za den, při posledním vážení v polovině února se na digitální váze ukázala hodnota 470 kilogramů. "Johti své slůně stále pravidelně kojí, ale Rashmi si vedle výživného mateřského mléka pochutnává i na seně, větvičkách, zelenině, ovoci, rýži, granulích a suchém pečivu. Další známkou toho, že vývoj jediného českého slůněte probíhá bez problémů je i to, že se trus malé Rashmi, snad jen s výjimkou velikosti, již podobá trusu dospělých slonů," dodala Kalousková.

klab tn.cz / Mediafax