asteroid 2013et

POZOR! K Zemi se blíží další ASTEROID! Hrozí nebezpečí?

Planeta Země
Zdroj: isifa.com
Země (ilustrační foto).

Asteroid o velikosti městského bloku o víkendu proletí kolem Země. Experti z amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) ale veřejnost uklidňují: na povrch naší planety nedopadne.

Osmdesát metrů široký asteroid 2013ET, který astronomové zpozorovali teprve minulou neděli, bude Zemi nejblíže zítra odpoledne. Kolem planety bude prolétávat ve vzdálenosti asi 975 tisíc kilometrů. Amatérští astronomové jej mohou teleskopem pozorovat již nyní.


"Je celkem velký, ale tak blízko se k nám nedostane," řekl portálu CNN Don Yeomans, který se v NASA specializuje na objekty nacházející se blízko Země. Experti podle něj už zmapovali oběžnou dráhu asteroidu a opakovaně ujistili, že do naší planety určitě nenarazí.

 


Asteroid 2013ET je zatím posledním vesmírným objektem, který se dostal do blízkosti Země. V polovině února svět vyděsil meteorit, který dopadl na město Čeljabinsk na ruském Urale. Zranil přes 1500 lidí a způsobil značné materiální škody. Další asteroid ve stejný den shodou okolností proletěl kolem Země ve vzdálenosti 30 tisíc kilometrů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / zdg