kdy se nevyspíme

Kalendář úplňků 2014: Na kdy připadají a čemu se vyhnout

Kalendář úplňků pro rok 2014
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Ve čtvrtek 16. ledna je první úplněk roku 2014. V nejsilnější měsíční fázi se zhoršují nemoci, je ale také větší naděje na početí dítěte. Podívejte se, na které dny letos připadají.

Spousta lidí je na měsíc v úplňku citlivá, časté jsou potíže se spaním. Takže pokud jste dnes v noci nemohli usnout, mohlo to být tím, že měsíc právě putuje znamením Raka a 16. ledna přesně v 5:53 dospěl do úplňku.

 

Že úplněk skutečně ovlivňuje délku spánku zjistila i nedávná studie švýcarských neurobiologů. Podle ní se doba hlubokého spánku  kolem úplňku zkracuje o celou třetinu, lidé rovněž produkují méně hormonu melatoninu, který způsobuje ospalost.
 

Při úplňku se také zhoršují nemoci, rány se hůř hojí a více krvácejí. Proto je dobré se před úplňkem a při něm vyhnout jakýmkoli operacím, třeba i trhání zubů. Nejvyšší účinky například na psychiku bude mít úplněk ve znamení Ryb, na sex a pohlavní orgány ve znamení Štíra, na žaludek pak právě ve znamení Raka a na střevní trakt ve znamení Panny.

 

 

Úplněk v Raku může způsobit, že lidé mohou být přecitlivělí, podráždění nebo nervózní. Žaludek v tyto dny zlobí, proto se doporučuje lehká strava. To, co hruď, žaludek, játra, žlučník a plíce zatěžuje, působí ve dnech Raka škodlivěji než v jindy. Naopak zvýšená je plodnost a šance na otěhotnění.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co dělá Měsíc s tvou láskou a chutí na sex?
Lunární fáze a jejich působení na tebe
Měsíc ovlivňuje tvou krásu

hel TN.cz