GALERIE: Tohle je speciální mrakodrap pro milionáře. Mají v něm přežít apokalypsu

V Kansasu staví podzemní mrakodrap s luxusními byty, ve kterých budou moci milionáři přežít stylově jakoukoli myslitelnou apokalypsu. Čtyři apartmá za 7 milionů dolarů už jsou prodaná.

Podzemní mrakodrap je navržen podle svých tvůrců tak, aby jeho obyvatelé v klidu přežili libovolně dlouho jakoukoli přírodní katastrofu, pandemii, hladomor nebo teroristický útok. V budově pro 70 vyvolených budou kromě bytů také zeleninová a rybí farma, kino, škola, nemocnice, bazény, knihovna a restaurace.
 

Byt v mrakodrapu, který vzniká v prostoru bývalé raketové základny z doby studené války si koupil i developer Larry Hall (55), protože se obává, že erupce na slunci jednoho dne vyhodí elektrickou síť a způsobí šílený chaos. A plánuje postavit další tři takové bunkry.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TO MUSÍTE VIDĚT! Takhle bude vypadat nejvyšší mrakodrap světa. MĚŘÍ KILOMETR!

 

Strach totiž podle něj prodává lépe než sex a obavami z konce světa a blížící se apokalysy trpí čím dál více lidí.

 


 

Podzemní mrakodrap bude mít 14 pater a sahat do hloubky 53 metrů. Obepínají ho tři metry tlusté zdi, které by měly odolat i atomovému výbuchu. Projekt počítá s obrovskými podzemními zásobníky vody a také samozřejmě s promyšleným bezpečnostním systémem, který obyvatele luxusního bunkru ochrání před případnými postkatastrofickými rabujícími hordami
 

hel TN.cz