Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Štěstí v neštěstí

Do těhotné ženy udeřil blesk! Její holčičce (1) stále elektrizují vlasy

Kimberly Gordon
Zdroj: facebook.com

Malá Kimberly Gordonová přišla na svět nečekaně. Před rokem, když byla ještě v bříšku, do její matky udeřil blesk. Narodila se předčasně, a od té doby jí stále elektrizují vlasy.

"Všichni jsme věděli, že je to zázrak, že je naživu," řekl deníku Daily Mail její otec Ian Gordon. On a jeho těhotná přítelkyně Kendra Villanuevová, která byla v 38. týdnu těhotenství, sledovali na Den nezávislosti ohňostroj. Z čistého nebe je najednou zasáhl blesk. Nejdříve zasáhl Gordonovo ucho, přeskočil do Kendřina těla a přes její palec odešel.

GALERIE: Holčička po zásahu bleskem

1
/
7
Zdroj: facebook.com
Kimberly Gordon - 6

"Oba byli při vědomí, dívali se na nás. Byli omámení a zmateni," řekl poručík Ryan Perry. "Věděli jsme, že jsou tam zranění, které jsme na první pohled neviděli, potřebovali jsme je rychle dostat do nemocnice."

 

Ženě v nemocnici vyvolali předčasný porod a narodila se jí malá Kimberly. Nejen, že přežila elektrický náraz, ale stále má i statickou elektřinu ve vlasech. Má více než rok, ale od úderu blesku má velké neurologické problémy. Nemůže sedět, lézt ani normálně přijímat potravu.

 

 

Lékaři nevědí, kdy začne chodit a mluvit. Není jim ani jasné, proč jí stále elektrizují vlasy. "Je to těžké, když ji vidíme, že nemůže jíst, musíme ji krmit přes hadičku. I přesto jsem ráda, že přežila," řekla matka malé Kimberly.

 

Holčička měla velké štěstí. Statistiky hovoří o jedenácti zaznamenaných incidentech, kdy těhotné ženy zasáhl blesk. Z nich přežila pouze polovina novorozenců.

pet tn.cz / tvnoviny.sk