Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

stále prchá

Klokan Joey dál uniká! Obelstil pátrací tým

Zdroj: TV Nova

Klokan Joey, kvůli kterému se na Litoměřicku v okolí Třebenic rozběhla velká pátrací akce, je stále na útěku! Dnes se ho pokusila několikrát odchytit skupinka místních dobrovolníků, ale bez úspěchu. Pátrání tak pokračuje dál.

Televizi Nova se podařilo natočit, jak si klokan vesele poskakuje v lesích nad obcí Sutom na Lovosicku. Pátrací tým se snaží zvíře chytit už druhý den, zatím ale marně. Chytit se ho pokoušelo 16 dobrovolníků.


Klokani sice podle odborníků nejsou zrovna moc inteligentní, Joey ale má zřejmě za ušima. Už několikrát totiž na pátrací tým vyzrál. "Dvě hodiny jsme byli v jeho bezprostřední blízkosti, třikrát nám vlastně utekl z kruhu," uvedl třebenický strážník Tomáš Rotbauer.
 

Včera už se zdálo, že si to zběhlý klokan namířil domů. Lidé ho večer viděli asi 2 kilometry vzdušnou čarou od domova. Jenže na svobodě se mu asi nakonec zalíbilo natolik, že si to rozmyslel.


Ráno totiž pobíhal v zahradách v obci Sutom, což je asi 7 kilometrů od zahrady, ze které zmizel. Majitel klokana doufá, že se jeho miláček brzy a bez újmy vrátí domů. Prozatím ale zůstává zřejmě nejhledanějším zvířetem Česka.


Klokan se možná se inspiroval svým "kamarádem" Vendelínem z Vysočiny. Vendelín před dvěma lety uprchl a tři týdny bavil celou republiku, řidiči ho potkávali na 92. kilometru na dálnici D1. Policisté, hasiči i dobrovolníci ho několik týdnů nemohli chytit. Po třech týdnech se nakonec Vendelín sám od sebe vrátil domů.

s přispěním J. Fárové tn.cz / zdg