Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Průlom?

REVOLUČNÍ OBJEV: Obezitu porazíme pilulkou, hlásí vědci

Obezita Ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Tohle zní snad až moc dobře na to, aby to byla pravda. Ale vědecký tým ze slovutného Harvardu se kasá, že objevil zázračnou látku, která dokáže ukončit epidemii obezity v západních zemích.

Vědci z Harvardu tvrdí, že tato látka je prvním krokem k zázračné pilulce, která sama o sobě dokáže zatočit s obezitou a při hubnutí prostě nahradí běžecké pásy a další "mučící" nástroje.


Objevená látka pracuje tak, že přeměňuje "špatné" bílé tukové buňky na dobré hnědé barvy. Zatímco bílé buňky fungují tak, že přebytečnou energii z jídla ukládají na "sádlo" a člověk tak tloustne, hnědé buňky naopak přebytečnou energii spalují.


Pokud se pilulku opravdu podaří vyrobit, může to obézním lidem a lidem s nadváhou v podstatě bez námahy shazovat přebytečná kila. Tím se výrazně snižují rizika onemocnění cukrovkou nebo rakovinou.


To by pochopitelně nejen zlepšilo zdraví populace, ale ušetřilo obrovské sumy ve zdravotnictví, které musí "rozežranost" lidí draze léčit a choroby diagnostikovat a hasit.


"Ohromilo nás především to, že účinek těchto nových molekul se zdá být trvalý. Zatímco některé jiné látky přemění tukové buňky jen dočasně, tady to vypadá na jednosměrný proces," popsal profesor z Harvardu Chad Cowan.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Exkluzivní GALERIE: Nejtlustší muž Austrálie zhubl 206 kilo

Zpěvačka Debbi se změnila k nepoznání: Kdo je ta tlustá paní?

pez TN.cz