Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vondráčková a její muži: Osud jménem Tomáš

V neděli se stali hokejista Tomáš Plekanec, který hraje za Montreal Canadiens, a jeho manželka Lucie Vondráčková, aktuální stříbrná slavice, rodiči prvního syna. Jednatřicetiletá Lucie se v šoubyznysu pohybuje od dětství, ale svoje soukromí si chrání jak oko v hlavě.

Lucie byla odjakživa velmi samostatná dívka. Už ve svých osmnácti se postavila na vlastní nohy. "Bydlím sama už dva roky. Zpočátku jsem si říkala, že když nebudu schopná se o sebe postarat, vrátím se domů, ale větší krizi jsem naštěstí neměla. Když potřebuji poradit nebo potěšit, zavolám mámě, když zlobí vypínač, přijde táta. Asi mě to dost změnilo. Začalo mě bavit uklízení a také docela dlouho trvalo, než jsem si zvykla na to, že když si sama nenakoupím, lednička zůstane prázdná a já pak nemám co jíst. Doma nemám ani televizi a zatím mi nechybí. Mám ráda ticho a klid. Dřív jsem byla televizní fanatik, takže teď jsem tomu udělala přítrž."

 

A protože úspěšně působila v šoubyznysu od dětství, navíc měla před očima příklad své tety Heleny, záhy se naučila skvěle jednat s médii. Rozhovory poskytuje zřídka a když, tak se tematicky striktně drží svých uměleckých aktivit. A i zde hovoří jen o těch, které jsou už "upečené“, jednou se přiznala, že nerada mluví o zamýšlených projektech, protože chce pracovat v klidu, bez vyrušování – také prý ne všechny projekty dopadnou podle plánu…

 

Občas něco prozradí o svém životě, ale její vztahy – to je tabu. Také se s nimi vždy tajila, takže média byla o dva kroky pozadu. Spekulovalo se o různých jménech, ale potvrzeni jsou v životě Lucie jen tři muži, herec Michal Dlouhý, krasobruslař Tomáš Verner a její současný manžel, hokejista Tomáš Plekanec.

 

Michal Dlouhý chtěl rodinu, Lucie kariéru

 

 

Její první vážná známost byl herec Michal Dlouhý. O dvanáct let starší herec jí mohl předat řadu zkušeností nejen na divadelních prknech. Hráli spolu několikrát, v době, kdy spolu žili, i později – dokonce slavný shakespaerovský pár Desdemona a Othello. Věkový rozdíl mezi nimi se nakonec stal největší překážkou v jejich vztahu. Zatímco se Lucka naplno věnovala strmě stoupající kariéře, Michal se chtěl pomalu usadit a založit rodinu. Rozešli se po tříletém vztahu v roce 2002.

 

Protože Lucie si uložila přísného bobříka mlčení o svých láskách, musíme se v tomto spolehnout na její partnery, jak na jejich vztah vzpomínají. O rozchodu s Dlouhým ostatně řekla Blesku jediné: "Ano, je to pravda." Naštěstí Michal Dlouhý nebyl až tak stručný a důvod jejich rozchodu objasnil: "Měli jsme spolu plný, tříletý vztah. A protože Lucka je mladší a hodně progresivní, má ještě dlouhou cestu před sebou. Já už jsem začal uvažovat o tom, že se nějak ustálím, a naše cesty se začaly rozcházet. V dobrém jsme se domluvili, že bude lepší, když se rozejdeme. Já bych ji brzdil, a zároveň se trápil, že si nemůžeme budovat hnízdečko.“

 

Tehdy spolu zároveň hráli jako kolegové ve hře Na dotek. K tomu Dlouhý poznamenal: "Hru jsme nazkoušeli ještě jako partneři, po několika reprízách jsme se rozešli, ale samozřejmě hráli spolu dál. Shodou okolností jsme i tam hráli partnery, kteří jsou půl inscenace spolu a pak se rozejdou. Ještě několikrát jsme to pak s Luckou probírali, jak nám ta situace hezky nahrála, že jsme se na to mohli podívat z obou stran, jestli to hrajeme správně nebo ne.“

 

Zůstali ale přáteli, takže jim ani trochu nevadí se kdykoliv znovu potkat na jevišti. Když zkoušeli Shakespeara pár let na to, řekla Lucie: "Máme spolu hezký shakespearovský vztah.“

 

Krasobruslařské intermezzo: Tomáš Verner

 

 

Po rozchodu s Michalem měla Lucie dlouhý půst, anebo se zkrátka nedostalo na veřejnost, s kým chodí, byť se spekulovalo o různých jménech, na příklad Richard Krajčo byl také ve hře. Její další vztah, který je potvrzený a k němuž se Lucie přiznala, byl krátký. Možná proto, že na rozdíl od o řadu let staršího Michala byl tento Tomáš, úspěšný krasobruslař, Mistr Evropy z roku 2008, o šest let mladší. A velmi, velmi pohledný…

 

"S Tomášem si skvěle rozumíme a je to jeden z nejinspirativnějších a nejvtipnějších lidí, co znám," prohlásila o něm, ale až při příležitosti jejich rozchodu. "Domluvili jsme se, že já naučím Lucku bruslit a ona mě zase zpívat. Na bruslení je ještě čas, tak zatím zpívám já. Ale mému okolí se vůbec nelíbí to poslouchat,“ řekl v době, kdy byli pár, zamilovaný Verner. Jak dlouho spolu vlastně chodili, se přesně neví: "To se tak nedá říct, jak dlouho už spolu chodíme, to já ani vlastně nevím,“ mlžil Verner.

 

ČTĚTE VÍCE:

Vondráčková porodila Plekancovi syna. Vyroste z něj hokejista?

 

Konec přišel v říjnu 2008. Lucie Vondráčková, jejíž album Fénix sklízí úspěch na všech frontách, je v jednom kole. Účinkuje v muzikálu Touha a má i řadu dalších projektů. "Vztah je pro mě vždycky věc jen těch dvou, kterých se týká,“ řekla Lucie v době rozchodu. "Teď mu budu držet palce na všechny závody. Potřebuje se maximálně soustředit. Prostě jako já těsně před premiérou Touhy. Hlavně klid a žádný rozptylování," dodala zpěvačka.

 

A opět i po rozchodu dvojici pojilo i přátelství, což dokázalo společné natáčení videoklipu k Lucčině písničce Tenkej led, v němž si Verner zahrál…

 

Zůstáváme na ledě: Manžel Tomáš Plekanec

 

 

Úspěšný hokejista NHL vstoupil do Luciina života razantně. A byl také první, kdo potvrdil jejich vztah. Mimochodem, i tenhle Tomáš je mladší, ale o pouhé dva roky a jen těžko ho někdo nazve zajíčkem, jak se dělo v případě Vernera, kterému dívky házely na led plyšáky…

 

Hokejista Tomáš Plekanec (29) vyzařuje ryze mužnou energii a byť se píše, že jako bonus může Lucce nabídnout tučné konto zaručené stabilní smlouvou s Montrealem, velmi pochybujeme, že tohle by byl důvod, proč se Lucie konečně usadila a zahnízdila. "Není co tajit, chodíme spolu," potvrdil už vloni Plekanec médiím.

 

Co se příjmů týče, není Plekanec opravdu žádný žebrák. Jako klíčová postava týmu Montreal Canadiens, v němž působí od roku 2003, mu v roce 2010 prodloužili smlouvu o šest let a nový kontrakt mu zajišťuje celkový příjem ve výši 30 milionů dolarů.

 

Média zpočátku spekulovala, že vztah na dálku, protože Tomáš žije a hraje v Kanadě, nevydrží. Přišlo ale překvapení. Napřed tajná svatba, pak Lucčino přestěhování do Montrealu, které korunovalo narození prvního potomka.

 

Tomáš a Lucie se letos 17. červenci téměř tajně vzali v Praze v kapli Svaté Kláry v Troji. A o měsíc později oznámili, že čekají potomka. Termín porodu byl prý stanoven na přelom ledna a února 2012, jenže syn přišel na svět o téměř dva měsíce dříve. Obecně se má zato, že Lucie byla v době svatby těhotná a o termínu porodu mlžila. Co se jména pro miminko týče, v on-line rozhovoru se svými fanoušky Lucie před pár týdny prozradila, že její nejoblíbenější jméno je Jakub… Ale podle zatím dostupných informací dali manželé chlapečkovi jméno Matyáš.

 

Lucie Vondráčková musela předminulou sobotu oželet předávání Slavíků a teď, ve světle jejího nedělního porodu, to už dává smysl: "Do letadla by mě možná ještě pustili, protože na mně není nic moc vidět, ale nechci riskovat. Ten pidižvík, co se má narodit, si zaslouží klídek,“ svěřila se Nedělnímu Blesku Vondráčková.

 

Česká holka s kocourem (a miminem) v Kanadě

 

Vondráčková podle svých slov v Kanadě studuje francouzštinu, míchá písničky, pracuje na klipech a užívá si anonymity. "Jsem ráda, že mě tady berou jako tu holku s kocourem, který se chová jako pejsek. Chodíme spolu na procházky a on mi jde vždycky pěkně u nohy," řekla v rozhovoru pro idnes.cz.

 

V lednu jde do kin její nový film Labyrint. Vondráčková se ovšem premiéry v Čechách nezúčastní. "Do Česka ale zamířím koncem dubna, protože mám před sebou natáčení dalšího filmu a nové desky," prozradila ještě před porodem.

 

"Člověk se po tolika letech práce snad ani nemůže od základu změnit. Ale je ve mně daleko větší klid. Za to ale ovšem hodně vděčím Tomášovi. On je taková klidná síla a přenáší to i na ostatní,“ řekla před pár týdny Lucie na otázku, jak se její život po svatbě změnil. A o těhotenství poznamenala stručně: "Dlouho to věděl jen Tomáš. Jsme v tomhle hodně stejní. Neradi vytrubujeme do světa cokoli.“

van TN.cz