zachráněný život

Malý krahujec málem umřel. Teď ho lidé učí létat a lovit

Téma:

Mládě vzácného krahujce obecného zachránili lidé v ve Vrchlabí. Smrt mělo už na jazyku, ale teď se učí létat. Dobrá věc se podařila...

Mládě krahujce obecného - u nás poměrně vzácného dravce, které vypadlo z hnízda, našli pracovníci Krkonošského národního parku. Několikatýdenní podvyživené ptáče by čekala jistá smrt. Teď se o něj starají pracovníci útulku ve Vrchlabí.
 

Zpočátku to byl doslova boj o život neopeřeného a na kost vyhublého mláděte. Krahujec je totiž neustále ve stresu, a tak hrozilo, že nepřežije ani v novém prostředí. Po dvou týdnech ale mladý pták ukázal velkou sílu. Možná i proto, že chtěl dohnat všechny předešlé týdny půstu. Dokázal denně sníst i čtyři kuřata.
 

 

Teď má mladý krahujec jediný úkol, pořádně zesílit a občas se po svém dočasném domově prolétnout, než si ho za pár týdnů vezme do parády cvičitel dravců. Mládě se totiž musí dostat do kondice a naučit se lovit.
 

Už na podzim chtějí krahujce vypustit do krkonošské přírody, jen s výběrem teritoria to bude složitější. S rodiči, kteří ho z hnízda vyhodili, už navázat žádný styk nedokáže. Brali by ho totiž jako vetřelce a rázně by s ním zatočili.

Související témata:
tn.cz / gar