Obrovská solidarita

Chlapci, kterého skalpoval opilý řidič, posílají lidé spousty dárků

Josef Fryč
Zdroj: TV Nova
Josef Fryč

Veliký divácký ohlas měl příběh 11letého Josefa Fryče ze Šluknova. Ten byl s rybářským kroužkem u tamního rybníka, když do jejich stanu vjel autem opilý policista a malému chlapci skalpoval hlavu.

Malý Pepík se po tragédii podrobil složitému lékařskému zákroku v rumburské nemocnici. Dnes ale prožil, především díky čtenářům TN.cz a divákům TV Nova, mnohem šťastnější den.
 

Pepík spal ve stanu se svými bratry, když do něj nabouralo auto, které sjelo ze silnice. Řídil ho opilý mladý policista. Dvě děti zranil, Pepíka nejvíc.
 

"Nám bylo řečeno, že má skalpovanou hlavu až na kost,“ řekl pro TV Nova otec zraněného chlapce Jan Fryč.
 

"Nevím přesně kolik tam je stehů, nemohli se toho dopočítat,“ dodala Pepíkova maminka Naďa Fryčová.
 

Z nemocnice je už doma a v pátek dostal vysvědčení, které bylo ještě lepší, než čekal. Samé jedničky a jedna dvojka z češtiny.
 

[IMAGEBOX_1014275]Chlapec (11), kterého skalpoval autem opilý policista, se uzdraví

[IMAGEBOX_1014275]


A dnes přišel pro malého rybáře další šťastný den. Reportáž, kterou odvysílala televize Nova dojala majitele největšího severomoravského rybářského obchodu Roman Matula.
 

"Prostě bylo nám ho líto. Je to malý rybář, je to srdcová záležitost. A my rybáři musíme držet spolu,“ sdělil majitel obchodu.
 

Otec Pepíka, který syna k rybaření přivedl, jen nevěřícně sledoval, jak se ztrácí v darech, na které by rodina musela šetřit hodně dlouho.
 

"Já jsem chtěl tu reportáž hlavně, aby se z toho lidi poučili, co se může stát. A že to má takovéhle ohlasy, je to prostě na mě takový... Já to nemůžu ani komentovat. Na to, že jsem silný chlap, je mi to... Jsem štěstím úplně dojatý,“ dodává tatínek Pepíka Jan Fryč.
 

Chlapci se omluvil už i propuštěný policista
 

"Tak byla to hrozná volovina ode mně samozřejmě. Je to nepřijatelný, je to neodpustitelný tohle, neomluvitelný. Já jsem se zachoval jako hlupák a takhle to dopadlo,“ vypověděl Jakub Štěpánek, řidič havarovaného vozu.
 

"Přinesl klukovi míč, nějaký sladkosti a omluvil se. Bylo mu to strašně líto, co provedl a hrozně si to vyčítal. Až i brečel,“ dodala Pepíkova maminka.
 

Důkladné prohlížení dárků, které Pepík dostal, musel chlapec na okamžik odložit. Čekala ho totiž právě dnes první kontrola u lékaře v nemocnici v Rumburku.
 

A dopadla dobře. Prvních 24 stehů mu už vyndali. Nesmí ale zatím na slunce ani sportovat.

fim / s přispěním Ivana Berky TN.cz