to snad ne

Meteorologové straší: Čeká nás NEJHORŠÍ ZIMA za 100 LET!

Prý se máme připravit na nejkrutější mrazy za posledních 100 let. Na nelákavé prognóze, že nás čeká zima jak na Sibiři, se shodli meteorologové hned z několika stanic.

Podle prognóz šesti meteorologických služeb v Rusku čeká letos Evropu taková zima, jakou jsme nezažili za poslední století. Podle deníku Izvestija Noviye přijde už v listopadu a bude ve znamení abnormálně nízkých teplot. I když si na sebe oblečeme čtyři vrstvy, budeme mrznout.

 

Meteorologické prognózy vycházejí z výpočtů klimatických indexů, podle kterých přes Evropu přejde arktický vzduch. To se navíc kryje se snížením sluneční aktivity ve stejném období. Můžeme tedy počítat i s arktickými teplotami, kdy nebude za celý den víc než -10 stupňů.
 

Že nás čeká enormně chladná a dlouhá zima varují i němečtí meteorologové. I podle jejich předpovědi by měly do střední Evropy dorazit silné mrazy už v listopadu. Další mrazivá vlna by měla postihnout starý kontinent v únoru.

 

 

"Data, z nichž se vycházelo při předpovědi, ukazují, že posledních pět zim bylo podstatně chladnějších, než je průměr,“ uvedl meteorolog Dominik Jung.

 

Info

Tuhá zima se projeví i v účtech za teplo. Zmeňte si dodavatele plynu nebo elektřiny a plaťte méně.

Spočítat úsporu

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nastává GLOBÁLNÍ OCHLAZOVÁNÍ!

Nebojte se vypadat jako debil, je to módní trend

Jak se voháknout v boji proti chřipce

Anděl s ďáblem v těle Kerndlová: Takhle se vyválela ve sněhu!

AUUU! To muselo bolet: Týpek chtěl skočit do ledu a narazil si zadek

Oblečení, které sluší i zahřeje

Co jíst na podzim, abyste nepřibrali a přitom se zahřáli

Co obléci na podzim dětem? Módní kousky, které nezruinují peněženku!

hel TN.cz