tajemství jídelníčku

Milujete ostrá jídla? Tohle o vás prozradí!

Chilli papričky
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Věděli jste, že jídlo, které jíte, může říct hodně o vaší osobnosti? Přečtěte si, co o vás prozradí, když milujete ostré!

Ač se to možná nezdá, to co jíte, o vás hodně vypovídá. A kolikrát výběr jídla na vás prozradí to, co byste jindy o sobě ani nechtěli nikdy říct. Fakt, že je jídlo ukazatelem osobnosti člověka, prokázali i vědci z Penn State University.

 

Studie potvrdila, že lidé, kteří upřednostňují ostrá jídla, jsou více odvážnější, vyhledávají dobrodružství a nevyhýbají se rizikovým situacím. Tito lidé mají za sebou spoustu zajímavých příběhů, překypují akčními plány.


 

Testováno bylo 200 respondentů ve věku od 18 do 45 let. Dotazování byli například i na to, jestli poslouchají hlasitou hudbu, sledují napínavé filmy, mluví na veřejnosti, hrají hazardní hry. Výsledky pak byly propojeny s otázkami na oblibu ostrých jídel.

 

Milovníkům ostrých jídel nikdy nepodávejte tu samou večeři dvakrát za sebou. Nemají rádi ani opakované navštěvování stejných míst. I když se jim mohou líbí, raději objevují něco novějšího. Rádi posouvají své hranice možností, protože pro ně nikdy nic není dost.

 

Pikantní jídla nejsou jenom o ostré chuti. Jejich milovníci je zbožňují i pro to, co vyvolávají při pozření - šok, otřes, probuzení, zahřátí. Přesně ví, co přijde, když kousnou do chilli, nebo si objednají nejpálivější kari. Dobře ví, že přijde určitá dávka vzrušení. Baví je objevovat, co ještě vydrží, co mohou vydržet a jak se může stát pálivé jejich láskou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mis TN.cz