Gorilí narozeniny

Moja slaví deváté narozeniny! Jak se jí daří ve španělské zoo?

Téma:

Největší česká zvířecí hvězda gorila Moja dnes slaví. Ve španělské zoo, kam přicestovala před dvěma lety, společně se svojí dcerou a celou rodinou sfoukla z dortu už devět svíček.

Když se před devíti lety Moja v pražské zoo narodila, byla to světová událost a hned se stala miláčkem celého Česka. O to smutnější bylo loučení před dvěma lety, kdy se stěhovala do španělského Cabarcéna. Tam se jí ale daří náramně dobře.

 

Moja dostala ke svým dnešním narozeninám hned několik dárků. První si nadělila už v březnu, kdy se jí narodila gorilí holčička, která ale zatím čeká na svoje jméno. Celý svět ji však zná jako MiniMoju. Je to pěkné kvítko. Leze, běhá a šplhá po lanech a své mamince dává pěkně zabrat. Druhý dárek Moje dala její nejlepší gorilí kamarádka, které se narodilo mládě.

 

V České republice má gorilí máma ohromný počet fanoušků, kteří bedlivě sledují každý její krok a samozřejmě ji nezapomněli popřát k dnešním narozeninám. Moja si díky současnému příjemného španělského počasí proto si ještě se svojí rodinou může užívat venkovního výběhu.

Související témata:
ana / F. Bůžek TN.cz