Moju při prvním seznámení napadly žárlivé samice!

Gorila Moja, která před nedávnem přicestovala z Prahy do Španělska, má za sebou první "ostré" seznámení se svou novou gorilí tlupou. Nedopadlo sice nejlépe, ale ani nejhůř.

Gorilu Moju, miláčka pražské ZOO, v pátek po poledni poprvé zkusili její noví španělští ošetřovatelé seznámit s ostatními gorilami. Zatímco "muži" přijali novou slečnu v rodině se zájmem a zvědavostí, "ženy" ji ihned pojaly jako sokyni a ztropily hysterické scény. Informuje deník Aha!

ČTĚTE TAKÉ:
Samec Richard truchlí kvůli Moje! Celý den nežral

 

Samice se krátce po vypuštění Moji k místní skupině spojily a novou gorilu napadly. Šarvátky ale nebyly tak vážné. Moja sice schytala pár ran, ale samice při rvačce naštěstí nepoužily zuby. Moja, která si z toho moc nedělala, navíc našla mezi samci galantního ochránce. Niky, který by se měl stát jejím nápadníkem a jak všichni doufají, také otcem jejích mláďat, ji srdnatě bránil.
 PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O NAROZENÍ GORILY MOJI:"Samec Niky Moju důsledně bránil," potvrdila Jana Jirátová z pražské ZOO. "Moja byla opatrná, ale sebejistá. Mezi šarvátkami klidně hledala potravu."
 

Nejvíc na Moju žárlila samice Chelewa. "Několikrát ji napadla. Sice to zpočátku vypadalo, že si budou hrát, ale je ještě taková malá nezbeda, takže se do Moji hned pustila. I starší samice na ni útočila, ale to je u spojování goril standardní. Musí si vyjasnit svou dominanci," uvedla v Právu Jana Jirátová.
 

Zdá se tedy, že Moja má pro strach uděláno a brzy do své nové rodiny zapadne.
 

gar TN.cz