Jací jsme podle facebooku?

Nová studie: Ženy si na Facebooku víc stěžují, muži píší o sportu

facebook
Zdroj: isifa.com

Z nejnovější studie nejrozšířenější sociální sítě současnosti britského matematika a fyzika Stephena Wolframa vyplývá, že ženy častěji píší o svém soukromí a zdraví, zatímco muži sdílejí sportovní informace.

Wolfram analyzoval svět Facebooku na základě anonymních údajů prostřednictvím speciálního Wolfram Alpha programu. Středem jeho zájmu se pak stal popis toho, jak se skutečný svět mění od toho virtuálního, a jak se od sebe svými zájmy liší jednotlivé věkové kategorie uživatelů sociální sítě.

 

Ze studie britského matematika vyplývá, že s přibývajícím věkem lidé přestávají mluvit o videohrách a svůj zájem obrací do centra politického dění. Častěji hovoří o politické situaci ve své zemi a překvapivě také o počasí.

 

 

Není překvapením, že muži častěji mluví a sdílejí příspěvky o sportu a technologiích, zatímco ženy se soustředí na zvířata, módu a soukromé záležitosti. Více než muži se však zajímají o žhavé novinky z hudebního a filmového světa. Co se týče cestování, obě pohlaví se stejnou měrou rádi chlubí svými fotkami a zážitky z dovolené.

 

 

Z Wolframovy studie navíc vyplývá, že každý uživatel Facebooku má 342 přátel. Dvacetiletí mají přitom ve svém okruhu starší přátele, zatímco vyšší věkové kategorie mají v průměru více přátel mladších.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Používáte správně sociální sítě?
Co pro vás znamenají sociální sítě? VELKÝ PRŮZKUM MEZI TEENAGERY
TEST: Nejste závislí na Facebooku?
Zhubněte díky Facebooku

ana TN.cz