Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hlasujte

Nejoblíbenější vánoční pohádky. Která se líbí nejvíc vám?

Tři oříšky pro Popelku
Zdroj: YouTube.com
Tři oříšky pro Popelku

Stromeček, cukroví a pohádky. Tyhle tři věci k sobě prostě neodmyslitelně patří. A jsou pohádky, které už vstoupily do historie. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejoblíbenějších.

Tři oříšky pro Popelku

 

Přestože pohádku Václav Vorlíček natočil už v roce 1973, stále u diváků boduje na předních příčkách. Lidi okouzlila především nezapomenutelná Libuška Šafránková a hitem se stala i titulní píseň od Karla Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. Pohádku si oblíbili i diváci v evropských zemích. Na TV Nova se na ní můžete podívat 24. prosince od 20:15.

 

Pyšná princezna

 

"Našli moji rádcové, našli?" Pohádku od Bořivoje Zemana z roku 1952 znají všichni nazpaměť. Málokdo ale třeba ví, že když princezna hází míč přes bránu Miroslavovi, stojí jeden z nich na Hluboké a druhý v Telči.


 

 

Princezna se zlatou hvězdou na čele

 

O moc mladší není ani další oblíbený film s Marií Kyslíkovou a Josefem Zímou v hlavní roli. Martin Fič ho natočil v roce 1959.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoce na FANDOVI: Bude se střílet a vraždit

 

Byl jednou jeden král

 

Předlohou filmu se stala úspěšná pohádka Boženy Němcové Sůl nad zlato. Že se bude jednat o velký hit, slibovalo už hvězdné obsazení Jan Werich a Vlasta Burian. Ten si jako rádce Atakdále zahrál ve svém prvním a posledním barevném filmu.

 

 

S čerty nejsou žerty

 

Božena Němcová prostě uměla psát pohádky, a tak i na motivy jejího dalšího díla Čertův švagr vznikl úspěšný film z roku 1984. Velmi se ujala například hláška "Je to rebel", kterou pronese kaprál. Na Nově se na ní můžete podívat 27. prosince od 20:20.

 

 

Mezi další oblíbené pohádky patří třeba Šíleně smutná princezna, Tři veteráni, Princ a Večernice, Mrazík, Z pekla štěstí nebo Hrátky s čertem. Zapomněli jsme na vašeho favorita? Napište nám, jaká pohádka se nevíc líbí vám na zpravy@nova.cz.

 

Anketa

Jaká pohádka se vám nejvíc líbí?

Hlasovalo 1933 lidí.

tn.cz / anš