to musíte vidět

Nejstarší McDonald's na světě! Takhle vypadal nejznámější fast food před 50 lety

Nejstarší McDonald
Zdroj: yelp.cz
Téma:

Na začátku dnes nerozsáhlejší sítě restaurací s rychlým občerstvením stály tři budovy. První byla otevřena v kalifornském San Bernardinu v roce 1938 a prodávali zde hamburger za pouhých 10 centů. Dnes přetrvala pouze jedna. Našli bychom ji v americkém městě Downey asi 12 mil od Los Angeles.

Budova, která spíše připomíná benzínovou stanici, stojí v srdci amerického městečka Downey již 61 let. Stala se oblíbeným poutním místem pro mnoho gurmánů, kteří hledají nevšední kulinářský zážitek. Vše, co se zde připravuje, počínaje klasickými hamburgery a konče smetanovými koktejly, musí totiž být podle původního receptu z 50. let minulého století.

 

GALERIE: Nejstarší McDonald´s na světě! Takhle vypadal nejznámější fast food před 50 lety

1
/
9
Zdroj: yelp.cz
Nejstarší McDonald's

 

Restaurant si v zájmu tradice a stylu 50. let udržuje i prvního maskota McDonaldu "šéfa Speedyho“. Jednalo se vůbec o první postavičku reprezentující řetězec. Ta byla ovšem nahrazena v roce 1967 známým smějícím se klaunem Ronaldem McDonaldem.

 

 

Poutníci z celého světa navštěvují toto místo, aby se sami přesvědčili a vyzkoušeli si, jaké to bylo obědvat v McDonaldu před 60 lety. Jeden z nich říká: "Jedl jsem v McDonaldech po celém světě, ale tento je unikátní. Nevím, zda to je retro stylem, ale i samotné jídlo tu chutná lépe.“

Související témata:
TN.cz