To není apríl

Na Litoměřicku nahánějí klokana Joeyho. V akci je i vrtulník!

Na Litoměřicku v okolí Třebenic se rozběhla neobvyklá velká pátrací akce, policisté i místní totiž pátrají po klokanovi! To opravdu není aprílový žertík, ale skutečnost. Do akce se dokonce zapojil vrtulník i policejní psovodi.

Klokan se na dobrodružnou cestu vydal zřejmě ráno, ze Sulejovic, kde majitel našel rozkusaný plot. "Já ho potkal při ranní hlídce, když jsem u nás kontroloval chatovou oblast," popsal městský policista Tomáš Rotbauer z nedalekých Třebenic. "Koukal jsem z auta a naproti mně klokan. Mrknul na mě, tak jsem na něj taky mrknul," usmívá se strážník Rotbauer.
 

"Takhle jsme na sebe nějakou dobu mrkali, jako kdybychom byli včera na pivu. Poté ale utekl do zahrádkářské kolonie," uvedl strážník. "Od té doby ho naháním, dokonce mi přiletěl na pomoc i kamarád se soukromým vrtulníkem. Zapojili se i policisté z obvodního oddělení a místní lidé. Ale zatím ho chytáme neúspěšně. Já na něj číhám na posedu," doplnil Rotbauer.
 

Klokan z Litoměřicka se jmenuje Joey a možná se inspiroval svým "kamarádem" Vendelínem z Vysočiny. Vendelín před dvěma lety uprchl a tři týdny bavil celou republiku, řidiči ho potkávali na 92. kilometru na dálnici D1.
 

Policisté, hasiči i dobrovolníci ho několik týdnů nemohli chytit.
Po třech týdnech se nakonec Vendelín sám od sebe vrátil domů. "Přišel sám a od té doby spí zahrabaný ve slámě ve stodole," řekl tehdy kamarád Vendelínovy majitelky Petr Kořenář.

 

Vendelín se tehdy zařadil mezi nejznámější české zvířecí útěkáře. Prvenství drží makak Šimpy z olomoucké zoo, který byl na útěku půl roku a za tu dobu překonal vzdálenost 73 kilometrů. Stříbrná příčka patří paviánu Heikovi ze zoo v Brně, kterého se podařilo chytit po pěti měsících. Vendelínovi tak patří pomyslný bronz. Na jakou příčku se vyšplhá klokan z Litoměřicka?

 

ČTĚTE TAKÉ:


Unikátní objev! Delfíni si dávají jména podobně jako člověk

Unikát v pražské zoo! Nejohroženější zvíře na světě

tn.cz / hmr