šokující výsledky

Nová studie: Užívání IBUPROFENU může prodloužit život o 12 let

Pilulka
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Lék proti bolesti, který užívají miliony lidí po celém světě, může podle nového výzkumu zastavit stárnutí a prodloužit tak život až o 12 let. Vědci jsou nadšeni a plánují se vrhnout na další testování tohoto překvapivého zjištění.

Podle nového výzkumu z USA má denní užívání ibuprofenu pozitivní dopady na proces stárnutí. Při laboratorních testech bylo zjištěno, že léčivo ibuprofen (lat. ibuprofenum) dokáže prodloužit život červů a much o dobu, která odpovídá asi 12 letům u lidí.

 

Vedoucí výzkumník profesor Michael Polymenis z univerzity v Texasu k objevu pro web Metro.co.uk řekl: "Nejsme si jisti, proč to funguje, ale rozhodně to stojí za další prozkoumání.“ Podle něj toto překvapivé zjištění ale vypadá velmi nadějně.

 

Ibuprofen je protizánětlivý lék, který používá k tlumení bolesti a horečky. Byl vyvinut v roce 1960 a v roce 1980 se stal dostupným po celém světě.

 

 

Světová zdravotnická organizace zahrnuje toto léčivo na seznam "základních léků", potřebných v každé základním zdravotnickém systému. Nicméně, i když je tento lék považován za poměrně bezpečný, mohou mít vysoké dávky této látky škodlivé vedlejší účinky na játra. Lék nesmí konzumovat ženy v třetím trimestru těhotenství.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na energetické nápoje! Dětem vážně škodí

Potraviny dobré pro naše zdraví: K čemu jsou dobré borůvky a k čemu avokádo?

Josef Rychtář se předávkoval! Požil alkohol a několik prášků na spaní

Velké neštěstí: Zpěvačka Marcela Holanová je po požití léků v kritickém stavu

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pet TN.cz