Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 1. 2015
Fotogalerie

Nové Windows 10 budou zdarma! Jak budou vypadat?

Zdroj: APTN

ANKETA: Největší světová softwarová společnost Microsoft představila řadu podrobností o svém novém operačním systému Windows 10. Oznámila rovněž, že tento systém bude poskytovat na jeden rok zdarma uživatelům dřívějších verzí Windows 8.1 i Windows 7.

Společnost již dříve avizovala, že Windows 10 přinesou návrat klasické nabídky Start, kterou řada uživatelů postrádala. Na tiskové konferenci upozornila, že tuto nabídku bude nyní možné roztáhnout na celou obrazovku.

 

Microsoft nečekaně představil také brýle pro virtuální realitu HoloLens umožňující sledování třírozměrných obrazů generovaných počítačem. Podpora virtuální reality bude rovněž součástí systému Windows 10.

 

Internet Explorer bude nahrazen

Microsoft rovněž potvrdil, že internetový prohlížeč Internet Explorer bude nahrazen novým softwarem s krycím označením Project Spartan. Na osobních počítačích bude v rámci nového operačního systému dostupná digitální osobní asistentka Cortana s hlasovým ovládáním, která zatím funguje pouze ve verzi Windows pro mobilní zařízení.

 

Předpokládá se, že Microsoft uvede Windows 10 na trh ve druhé polovině letošního roku. Firma doufá, že nový systém podpoří její aktivity v oblasti chytrých telefonů, kde zaostává za konkurencí. Na rok zdarma budou mít Windows 10 k dispozici rovněž uživatelé nynější mobilní verze Windows Phone 8.1

 

17

GALERIE: Microsoft představil Windows 10

Zdroj: isifa.com

Microsoft představil nové Windows 10 - 6

Hodnocení:

 

Pomocí bezplatné nabídky hodlá Microsoft podle agentury Reuters dostat Windows 10 na co nejvyšší počet zařízení, a poté se bude snažit získat zpět ušlé příjmy prodejem různých doplňkových služeb. Microsoft doufá, že díky bezplatné nabídce přiměje více než miliardu uživatelů osobních počítačů, aby používali operační systém Windows i na dalších zařízeních, jako jsou chytré telefony a tablety.

Anketa

Těšíte se na nové Windows 10?

Hlasovalo 866 lidí.

Microsoft přeskočil devítku, znamená to veký krok vpřed

Podle dosavadního číslování by měla mít nová verze v názvu devítku, Microsoft se ale rozhodl, že tentokrát přejde od osmičky rovnou k desítce. Chce tak dát najevo, že nový systém představuje oproti stávajícím Windows 8.1 velký krok vpřed.

 

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows stále používá většina osobních počítačů. V oblasti chytrých telefonů však firma zaostává za konkurenty Google a Apple. Podle výzkumné společnosti IDC podíl přístrojů využívajících systém Windows Phone loni na světovém trhu s chytrými telefony dosahoval pouze 2,7procenta.

 

 

Microsoft loni v dubnu dokončil převzetí divize výroby mobilních telefonů od finské společnosti Nokia, za kterou zaplatil 5,44 miliardy eur (přes 150 miliard Kč). Kromě výroby telefonů získal Microsoft i licence a portfolio patentů Nokie.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POZOR! Tento podvodný e-mail se tváří nevinně, ale zaviruje počítač!

Mladý muž (32) zemřel při hraní počítačové hry! Letos je už druhý

Pětina českých počítačů v ohrožení! skončila podpora Windows XP! Co všechno hrozí?

ČTK / vem