Zkusíte to také?

NOVÝ PROJEKT: Podívejte se na potetované Čechy. Jak se vám líbí?

Unikátní projekt! Fotograf František Ortmann se rozhodl zvěčnit lidi, kteří se nechali tetovat po celém těle a vznikl tak výjimečný projekt Tattoo Names. Podívejte se na tyto provokativní snímky.

Profesionální fotograf František Ortmann k projektu poznamenal: "Myšlenku vytvořit projekt zabývající se tattoo,nazvaný TATTOO NAMES, jsem nosil ve své hlavě již delší dobu. Nejdříve jsem u svých přátel obdivoval jejich mnohdy umělecká dílka, později mě začaly zajímat i důvody, které je vedly k tomu nechat si „namalovat“na tělo ten či onen konkrétní obraz."

 

Na Ortmannových fotografiích lze nalézt úředníky z obecního úřadu, ale i otce v domácnosti, ředitele největší spalovny odpadů v ČR, skateboardové legendy či novinářky, profesionálního thaiboxera či úspěšného bankéře.

 

 

"Paradoxně tím hlavním spouštěcím momentem, abych začal se samotnou realizací, byl poněkud nenávistný příspěvek  na blogu. Lidé s tetováním jsou v něm popsáni jako nejnižší třída, jako někdo nenormální," popsal František Ortmann.


"Z původně plánovaných dvou víkendů studiového fotografování se práce na protáhla protáhla zatím na více než rok . Ostatně i ti, které na svých fotografiích představuji, tráví se svým tatérem týdny, měsíce a často se setkávají čas od času po dobu několika let. Vždy, když mají pocit, že se událo něco, co je třeba zaznamenat do obrazové kroniky jejich života," dodává František Ortmann s tím, že vznikl portrét více než stošedesáti lidí s láskou k tetování.

 

 

GALERIE: tetovaní lidé

1
/
5
Tatoo - 1


Více o projektu Tattoo Names najdete zde: https://www.facebook.com/tattoonames.
 

František Ortmann TN.cz