Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

FOTOGALERIE

Hororový pražský hotel: Nedávno v něm ještě byli hosté...

Zdroj: TN.cz

Na příkladu pražského Hotelu Vaníček lze vysledovat, jak krátká doba stačí k totálnímu vybydlení a devastaci objektu kousek od centra Prahy. Ještě nedávno pěkný hotel dnes vypadá jako z horového filmu.

Původně luxusní čtyřhvězdičkový hotel v polovině strahovského kopce je dnes bydlištěm bezdomovců a narkomanů. Přitom je stále v nabídce některých webových portálů, které v něm nabízejí ubytování. To ovšem určitě nedoporučujeme.

Spodní patra hotelu jsou zaplněna odpadky, v horních patrech bydlí bezdomovci. Prohlídku hotelu doprovází všudypřítomná zápach a obava z našlápnutí některé z injekčních stříkaček, které se v celém objektu povalují. Do opuštěné budovy tak často směřují hlídky policistů i městských strážníků.

 

 

Není tomu ale tak dávno, co v hotelu bydleli spokojení zahraniční hosté. Hotel lákal na klidné prostředí nedaleko od centra a krásný výhled na panoramata Prahy. Majitel hotelu se však dostal do finančních potíží a s hotelem to šlo rychle z kopce. Recenze klientů z roku 2010 upozorňují na výpadky teplé vody, vypnutá světla či nefungování hotelové restaurace. Krátce poté byl hotel uzavřen.

 

120

GALERIE: Zkrachovalý Hotel Vaníček

Zdroj: Jakub Deml/TN.cz

Opuštěné budovy - Hotel Vaníček - 20

Hodnocení:

 

Co se stalo s budovou za pouhé čtyři roky, je vidět na fotografiích. Městská část Praha 5 se snaží objekt zabezpečit proti vniknutí, zatím však žádné z opatření nebylo dostatečně účinné a budova je tak stále obývána a navštěvována nezvanými návštěvníky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hoteloví hosté vystrkují zadek z WC přímo do ulice, lidé na ně nevěřícně hledí

Pomeje o mladé milence: Při prvním sexu málem zdemolovali hotel

TN.cz