Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nové přírůstky

Olomoucká ZOO se chlubí vzácnými lvíčaty. Podívejte se, jak jsou roztomilí

Dvě malá lvíčata berberská teď lákají k návštěvě do olomoucké ZOO. Ta může být na jejich narození po právu hrdá. Patří totiž mezi tři zahrady v Evropě, kde se daří tento vzácný a v přírodě už vyhynulý druh rozmnožovat.

Malým klukům lva berberského bude za týden teprve měsíc, ale už se mají čile k světu. Ještě sice s hodně nejistou chůzí, ale k mámě vždy spolehlivě trefí. "Kojící lvice se krmí každý den, kojí velmi dobře. Mláďata nepotřebují žádné přídavky," řekla ošetřovatelka Libuše Veselá.
 

Zatím většinu dne prospí, protože každý pohyb je velmi vyčerpá. Nejraději pak odpočívají v náručí mámy. "Jediná komplikace byla ta, že jsme museli oddělit dvě loňská mláďata, dva samečky Napoleona a Barta, protože si chtěli hrát. Mladší sourozenci té hry ještě nebyli schopní," řekla ošetřovatelka.
 

Olomoucká zoologická zahrada se může pyšnit několika kusy vzácných lvů. Jsou totiž jediní v republice, kde se je daří rozmnožovat. "Lvi berberští jsou ve volné přírodě zcela vyhynulí, jsme velice rádi, že se jejich skupina 11. srpna rozrostla o další dva členy," prozradila mluvčí olomoucké ZOO Iveta Gronská.
 

Dva malí kluci dělají v zahradě všem ošetřovatelům velkou radost. Nemůžou se dočkat, až je představí veřejnosti v celé své kráse.

TN.cz