Ze života

Opravdový Tarzan žije: Podívejte se na muže, který vyrůstal s opicemi

Svět obletěl příběh skutečného Tarzana z Afriky - jako malé dítě ho tři roky vychovávaly opice. Otec chlapce odložil v džungli, protože byl mentálně zaostalý. Hoch přežil a vrátil se zpátky mezi lidi.

Novodobý Tarzan je mezi sousedy hvězdou. Vyprávění o tom, jak ho našli a přivedli, patří v ugandské vesnici Bombo k nejoblíbenějším. Z Johna Ssebunnyi je dnes mladý muž. Nikdo přesně neví, kolik je mu let. Všichni ale vědí, že tři roky v útlém dětství strávil v džungli s opicemi.

 

"Vyrostl jsem s opicemi. Tři z nich si dobře pamatuji. S jednou jsem byl pořád. Jedli jsme banány, ořechy a kukuřici, " vzpomíná John. Po návratu z džungle neuměl John vůbec mluvit.

 

Učitelka Daisy Nalangová ho to trpělivě učila dlouhá léta. Nejvíc jí v tom pomáhaly písničky. Podobně jako Tarzan se John mezi opicemi musel naučit fyzické obratnosti - ukázalo se, že je dobrý běžec. John v běhu dokonce získal dvě medaile.  A díky sportu se dostal i za hranice Ugandy.

 

 

Teď ho čeká významný životní krok. Chce se oženit a mít děti. Nápadnic je sice hodně, ale John má strach, že většina z nich ho chce jenom kvůli tomu, že byl v cizině a myslí si, že je bohatý. Vybírat proto bude velmi pečlivě.

pet/ Matěj Sviták TN.cz