Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Štěstí v neštěstí

Po dvou letech našli svoji fenku, ta ale umírá na rakovinu. Přežije to?

Zdroj: TV Nova

Dva roky hledali svého psa, teď se dočkali a svoji fenku konečně našli. Jenže shledání nebylo až tak šťastné. Fenka dobrmana totiž našli až policisté těžce nemocnou přivázanou v lese, kde ji někdo nechal pomalu umírat.

Rodina z Jablonecka teď věří, že vše dobře dopadne a jejich fenka se jim zotaví. Dobrmanka má rakovinu v rozvinutém stádiu. Fenku našel v lese u Dobré Vody na Jablonecku. "Na mléčné žláze měl nádor velikosti téměř dětské hlavy,“ řekl veterinář Jaromír Baudyš.
 

Policisté fenku okamžitě po nalezení předali do útulku, kam se na ní přijeli podívat i původní majitelé. Jak dlouho ale byla v lese uvázaná, nikdo nedokáže odhadnout. "Mohla tam být klidně dva až tři dny, podle toho jaký měla hlad,“ uvedla majitelka útulku v Lučanech nad Nisou Dagmar Kubištová.
 

Zvíře ještě dnes odpoledne operoval tým veterinářů z Jablonce, ta trvala hodinu. Lékaři nyní její šance na přežití odhadují na padesát procent. "Vzali jsme celou mléčnou žlázu, všechno i okolí. Nemůžeme zaručit, jestli metastáze už nepokročily na jiné orgány,“ vysvětlil veterinář. Nádor fence rostl možná i tři čtvrtě roku a nikdo ji neléčil.
 


Díky čipu, který fenka měla, se podařilo vypátrat původní majitelé. Ti si ji brali z útulku, ale před dvěma lety jim utekla v Liberci a od té doby ji už neviděli, až dnes. "Lepili jsme všude letáčky i s její fotkou. A odpověď? Vůbec žádná,“ říká se slzami v očích původní majitelka.
 

Kdo nechal fenku v lese pomalu umírat, se neví, policisté se to snaží vypátrat. „Jdu podat trestní oznámení na neznámého pachatele,“ je rozhodnutá původní majitelka dobrmanky.
 

hmr s přispěním Ivana Berky tn.cz / TV Nova