Pokračují Dny prevence zraku.

prime
Zdroj: oficiální zdroj

Tento týden pokračují Dny prevence zraku, svůj zrak si bezplatně nechaly vyšetřit stovky strážníků, policistů ale i záchranářů.

Zatímco během minulého ročníku byla tato preventivní akce zaměřena pouze pro příslušníky Policie ČR, pro letošní ročník přijaly nabídku zúčastnit se i další složky pražského Integrovaného záchranného systému – Městská policie hl. města Prahy, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy. 

„Prevence je základ zdraví a jsme velice potěšeni, že i letos jsme navázali na spolupráci z předchozích let. Minulý ročník se setkal se zájmem asi 300 policistů, tato skutečnost se pro nás stala impulsem oslovit s nabídkou bezplatného vyšetření i ostatní složky IZS, jejichž práce je veřejnosti velice prospěšná, ale často i lidsky nedoceněná,“ uvedl Mgr. Adam Janek, ředitel Očního centra Praha.
 

Letošní Dny prevence zraku odstartovaly již minulou středu v sídle Krajského ředitelství Policie ČR, městským strážníkům a záchranářům patří tento a příští týden, Den prevence s hasičským záchranným sborem se bude konat v listopadu.
 

„Tuto preventivní akci jsme pro naše zaměstnance přivítali s nadšením. Strážníci o bezplatné vyšetření zraku projevili obrovský zájem. Výhodou tohoto projektu je fakt, že lékaři přijeli za strážníky na místo jejich výkonu a efektivně tak ušetří jejich čas. Doufáme, že tato spolupráce bude i nadále pokračovat,“ uvedla vedoucí kanceláře ředitele Městské policie Praha Irena Seifertová.


 

Vyšetření zraku není časově náročné a zabere asi 30 minut, vyšetření zahrnuje i konzultaci s očním lékařem.
 

Pozitivní vliv celé akce vnímá i mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy Jiřina Ernestová: „Jsme velice rádi, že organizátoři projektu mysleli na směnný provoz našich lékařů a záchranářů a vyšli jim vstříc s termíny realizace projektu. Bezplatnou prohlídku zraku tak může využít větší počet našich zaměstnanců. I když se jedná o první ročník se Zdravotnickou záchrannou službou hl. města Prahy, věříme, že tento bezplatný benefit vzbudí zájem. Každá forma prevence má velký význam.“

Komerční článek