mýty a fakta

Poslední postelové TABU: Jak je to se sexem při menstruaci?

Ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Lidé se během historie mění a jejich milostné návyky také. To, co bylo dříve zvrhlé, nyní považujeme za běžné. Jak je to se sexem při menstruaci? Dá se říci, že jde o jedno z posledních ožehavých témat moderní doby.

V minulosti byla menstruující žena považována za nečistou. V mnoha kulturách a náboženských systémech tomu tak je i do dnešních dnů. Jenže žijeme v liberální Evropě a vše, co není zakázáno, je povoleno. Jak je to tedy se sexem při menstruaci doopravdy?
 

Lékaři a sexuologové tvdí, že sex při menstruaci není nic, co by mohlo ohrozit vaše zdraví. Chce to ale zachovávat určitá pravidla. Pánové by měli hned na začátku pochopit, že ženské tělo je sexu při periodě nakloněno. Žena je citlivější, její tělo je plné hormononů a navíc její buňky "TO" prostě chtějí! U ženy dochází k radikálnímu nárůstu libida a touhy.
 

Pánové, může se dokonce stát, že žena bude po vás sex při menstruaci vyžadovat. Důvod je zcela prozaický. Při orgasmu se z ženského těla vyplavují hormony, žena často necítí bolest, která je pro menstruaci typická a podle některých odborníků dokonce bývá menstruace při plném sexuálním životě kratší.

Největší mýty kolem sexu při menstruaci: 
 

Základem je hygiena. Pokud jste někde v kempu, kde místo sprchy teče řeka, nemůžeme sex při periodě doporučit. Pokud jste ale doma, kde máte příjemnou sprchu, není čeho se bát. Pokud chcete riziko přenosu infekce ještě více minimalizovat, použijte kondom.
 

* Rozhodně není pravda, že při sexu při periodě není možné otěhotnět. Šance na početí sice výrazně klesá, ale rozhodně není nulová.
 

* Pověra, že při sexu při periodě se vám vyhnou pohlavní nemoce, je naprostý blábol. A platí to i pro přenost HIV. Menstruační krev opravdu není žádná zázračná léčivá tekutina, jak tvrdí někteří šamani u primitivních národů.
 

* Sex při menstruaci více bolí. Toto tvrzení je diskutabilní. Jde o to, že každá žena je individualita a každý člověk vnímá bolest jinak.
 

Takže jak na to? Vlastně jako při každém zdravém a láskyplném sexu. Dejte si spršku, udělejte si romantickou atmosféru, připravte si kondomy a začněte poznávat tajemství lidského těla. A pamatujte, že pokud na bělostné prostěradlo dáte ještě další pokrývku, kterou můžete "zničit", tak určitě neprohloupíte. A nebo vůbec neopouštějte pohodlí své koupelny. 

 

sta TN.cz