Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

no vida

POSTELOVÁ STUDIE: Sex podporuje inteligenci, bez něj se blbne, zjistili vědci

Milenci v posteli
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

No vida. Sex nejen snižuje stres a spaluje kalorie. Vědci v nové studii zjistili, že také zvyšuje produkci mozkových buněk. Při nedostatku sexu naopak ubývají.

Až se příště bude vaše drahá polovička vymlouvat, že nemá na sex náladu, zkuste jí vysvětlit, že jí to pak bude víc myslet. Psychologové totiž tvrdí, že milování podporuje a zvyšuje inteligenci.
 

Nejnovější výzkum provedli vědci z univerzity v Marylandu na myších. A zjistili, že sex zvyšuje produkci neuronů v hipokampu, části mozku, která se nachází ve spánkovém laloku a je zodpovědná za formování dlouhodobé paměti.
 

Když psychologové myším zabránili v sexu, jejich inteligence se snižovala. "Zjistili jsme, že i když v takovém případě docházelo k produkci nových neuronů, kognitivní schopnosti získané během experimentu začali klesat, jakmile jsme myši podrobili dlouhým údobím bez sexu," uvedli pro list Daily Mail.

 

 

Jejich poznatky potvrdila také studie univerzity Konkuk v Jižní Koreji. Podle které sex zvyšuje inteligenci. Ta zkoumala starší manžele a zjistila, že páry s pravidelným sexuálním životem byly podstatně méně ohroženy demencí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Skrytá kamera na WC: Nechceš sex? Neee? Tak ti dám přes hubu!

Smrt těhotné ženy v Praze: Je sex v těhotenství nebezpečný?

hel TN.cz