Senzační objev

U Británie našli záhadnou zemi, žily v ní tisíce lidí, pak ji spláchla tsunami

Britská Atlantida - 10
Zdroj: YouTube.com
Doggerland si vědci představovali asi takhle, ve skutečnosti byl ale asi mnohem větší

Tajemnou zemi, která ležela mezi Dánskem a Skotskem, kdysi smetly obrovské vlny tsunami. Senzační objev mimo jiné dokazuje, že Británie skutečně nebyla vždy ostrovem a že bájný Doggerland býval srdcem Evropy.

Doggerland, britskou Atlantidu, spolklo Severní moře před 8500 lety. V období od 18 000 do 5 500 let před naším letopočtem se postupně potápěl. Nyní trosky Atlantidy nalezli potápěči pracující pro ropné společnosti ve spolupráci s vědeckým týmem z University of St.Andrews na mořském dně.
 

Ukázalo se, že země byla mnohem větší, než se původně přepokládalo. Sahala od severu Skotska až k Dánsku a kdysi byla skutečným srdcem Evropy. Výzkum naznačuje, že Doggerland obývaly desítky tisíc lidí. Britskou Atlantidu nakonec smetly ničivé tsunami.
 

"O existenci této ztracené země jsme spekulovali několik let, už kvůli nálezům kostí a pozůstatků nástrojů a zbraní z doby ledové, které vylovili rybáři po celém Severním moři. Až díky naší spolupráci s ropnými společnostmi a tomuto senzačnímu objevu jsme ale nyní schopni vytvořit ještě přesnější modely Doggerlandu, jeho flóry a fauny,“ uvedl vedoucí výzkumného týmu, geofyzik Richard Bates pro britský Daily Mail.

 

[IMAGEBOX_935418]Potápěči nemůžou prozkoumat UFO, vypíná jim přístroje

[IMAGEBOX_935418]

 

"Nalezené trosky nám také pomohou pochopit drama obrovských klimatických změn, které Doggerland a jeho obyvatele postihly.“
 

Objev je třešničkou na dortu patnáctiletého výzkumu, podle kterého Doggerland byl zvlněnou krajinou s velkými bažinami, jezery a řekami. Jak se hladina vody zdvíhala, z kopců postupně vznikala oddělená souostroví, až země úplně zmizela.

 

Objevená britská Atlantida Doggerland

1
/
9
Zdroj: YouTube.com
Britská Atlantida - 9 ; Vědci se původně domnívali, že zmizelý Doggerland byl mnohem menší

 

"Našli jsme na dně moře mnoho artefaktů, které nemohly vzniknout vlivem přírodních procesů. Nyní je budeme zkoumat, abychom lépe porozuměli tomu, jací lidé Doggerland obývali.
 

hel TN.cz