nebezpečný internet

POZOR! Facebook šíří nebezpečnou nemoc FOMO! O co jde?

Trávíte hodně času na sociálních sítích? Pokud ano, dávejte si dobrý pozor. Mohou mít totiž vliv na váš zdravotní stav a dokonce můžete skončit až v depresích. Tento stav hrozí, když na vaše statusy a fotky nikdo nereaguje.

Máte potřebu být stále připojení na Facebooku? Máte strach, že vám tam v době vaší nepřítomnosti něco důležitého uteče? Možná i vy trpíte novodobým syndromem FOMO. Projevuje se hlavně tak, že ve chvíli, kdy nikdo nekomentuje vaše fotky a statusy, začínáte si připadat méněcenně. Tento problém se týká především lidí ve věku od 18 do 33 let. Informoval portál tvnoviny.sk.

 

Základem poruchy je fakt, že lidé mají potřebu někam patřit, být součástí nějaké skupiny. A pokud mají pocit, že jsou na sociálních sítích ignorováni, následuje deprese a špatné psychické stavy.

 

 

Psychologové o tomto problému mluvili už dříve, teprve teď se však začal tento problém projevovat intenzivněji. Pokud se chcete depresím a dalším podobným problémům vyhnout, vypněte sociální sítě a běžte si povídat se svými přáteli z očí do očí!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Používáte často FACEBOOK? Podívejte se, jak dokáže měnit vaši náladu!

Na facebooku se objevil další nebezpečný virus
 

tn.cz / hru